Máte obavy, proč Roku Remote nefunguje? Vyzkoušejte 5 nejlepších oprav

Streamovací přehrávače Roku, jako je Roku Express a Roku Express 4K+, přemění kompatibilní hloupou televizi na chytrou televizi. Můžete tedy bez námahy streamovat obsah online z moderních aplikací, jako je Netflix, Disney+, Amazon Prime Video, HBO Max atd.

Vaše zařízení Roku je dodáváno s bezplatným a stylovým dálkovým ovladačem Roku, který vám pomůže ovládat televizor bez použití rukou. Pokud však toto dálkové ovládání Roku nefunguje, možná budete muset použít mobilní aplikaci Roku nebo se fyzicky dostat k televizi, abyste změnili obsah. Překonejte tyto nepříjemnosti tím, že doma vyzkoušejte následující opravy.1. Vyřešte rušení HDMI

Jedním z nejčastějších problémů za nefunkčním ovladačem Roku je port HDMI a rušení kabelu. Je vysoce pravděpodobné pro streamovací tyče Roku, které se přímo připojují k portu HDMI televizoru.

Pokud je k dispozici více portů HDMI a všechny jsou používány, je vysoce pravděpodobné, že příčinou je rušení. Odstraňte všechny používané kabely HDMI a ponechejte připojené pouze zařízení Roku. Pokud se problém vyřeší, musíte si zdarma objednat prodlužovač HDMI pro váš Roku vyplněním formuláře Zdarma HDMI Extender forma roku.

2. Zkontrolujte baterie dálkového ovladače

Nejprve otevřete prostor pro dálkové baterie a zkontrolujte, zda jsou baterie umístěny správně nebo ne. Pokud vypadají správně nainstalované a ovladač Roku nefunguje, zkuste vyměnit baterie za nové.

Kromě zařízení Roku Simple Remote spotřebovávají všechna ostatní dálková ovládání více energie, protože ke komunikaci používají signál Bluetooth.

3. Proveďte vypuštění energie

Chcete-li vybít energii dálkového ovladače Roku, jednoduše vyjměte baterie, pokud je gadget dodáván s vyjímatelnými bateriemi. Nyní podržte libovolné z tlačítek dálkového ovládání po dobu až 30 sekund.

Nyní můžete vložit baterie podle pokynů uvedených na prostoru pro baterie. Zkuste ovládat streamovací přehrávač Roku pomocí dálkového ovladače a problém by měl být vyřešen.

4. Udržujte jasnou linii viditelnosti

Dálkové ovladače Roku Simple Remote potřebují jasnou linii viditelnosti pro bezchybný provoz. Odstraňte tedy všechny objekty blokující signál, které stojí mezi streamovacím přehrávačem Roku a dálkovým ovladačem Roku. Nyní znovu otestujte dálkový ovladač.

Tuto metodu můžete přeskočit, pokud máte Roku Voice Remote Pro nebo Roku Voice Remote.

5. Znovu spárujte Roku s jeho dálkovým ovládáním

Pokud máte problémy s pokročilými dálkovými ovladači Roku, můžete zkusit znovu spárovat dálkový ovladač a streamovací přehrávač. Zde jsou kroky, které je třeba dodržet:

  • Vytáhněte napájecí kabel streamovacího přehrávače Roku.
  • Vytáhněte baterie z dálkového ovladače Roku.
  • Nyní zapojte přehrávač Roku s jeho zdrojem napájení.
  • Jakmile uvidíte domovskou obrazovku Roku, znovu vložte baterie do dálkového ovladače Roku.
  • Stiskněte resetovací tlačítko umístěné pod prostorem pro baterii a podržte jej stisknuté déle než 5 sekund.
  • Pokud kontrolka párování začne blikat, spárovali jste dálkový ovladač úspěšně.

Závěrečná slova

Kroky pro odstraňování problémů můžete provádět v pořadí, v jakém se zobrazují, abyste ušetřili čas a námahu. Pokud všechny výše uvedené opravy selžou, vypadá to, že když nefunguje dálkové ovládání Roku, musíte získat náhradní dálkový ovladač.

Můžete také chtít získat jednu z nejlepších sítí VPN pro Roku, abyste chránili vaše soukromí při streamování obsahu online. Použití VPN vám také umožní přístup k geograficky omezenému obsahu ve vašem streamovacím přehrávači Roku.

Mohu provést kontrolu serióznosti bez čísla sociálního zabezpečení? Předchozí Článek

Mohu provést kontrolu serióznosti bez čísla sociálního zabezpečení?

Jak odinstalovat úložiště Kodi správným způsobem Čtěte Více

Jak odinstalovat úložiště Kodi správným způsobem