Přehrávejte video přes Chromecast a směřujte zvuk přes PC nebo Mac

Chromecast vám nedovolí oddělit audio a video streamy jakéhokoli média, které chcete přehrávat. Když odesíláte cokoli z počítače, nemáte jinou možnost, než odeslat zvuk i video, což je v pořádku, pokud odesíláte do televizoru, který bude vybaven vestavěnými reproduktory. Pokud však máte velký monitor, ke kterému připojíte svůj Chromecast, a nemá reproduktory nebo reproduktory nízké kvality, můžete dát přednost směrování zvuku čehokoli, co sledujete, prostřednictvím počítače. Jediný problém je, že nemůžete. Nejen, že Chromecast tuto funkci nepodporuje, ale zatím nejsou k dispozici žádné aplikace, které ji podporují. To znamená, že jediný způsob, jak to udělat, je s trochou složité práce a my pro vás právě to máme.

Toto obejít vyžaduje následující;  • Aplikace, která dokáže přehrávat videa a odesílat do Chromecastu. Použili jsme rozšíření Google Cast, prohlížeč Chrome a Plex.
  • Druhá aplikace pro přehrávání médií, která nemusí mít možnost odesílat do Chromecastu, ale může přehrát příslušné video. Důrazně vás nedoporučujeme používat výchozí aplikaci Filmy a TV ve Windows 10, protože po minimalizaci automaticky pozastaví přehrávání. Použili jsme VLC player.
  • Soubor, který chcete přehrát, by měl být přítomen buď na místním serveru, nebo na vašem pevném disku.
  • Než budete pokračovat, měli byste vědět, že vzhledem k tomu, že se jedná o řešení, bude mít omezení.

Krok 1: Otevřete aplikaci, kterou budete používat k odesílání do televizoru/monitoru. Připojte jej k Chromecastu, aby byl připraven k odesílání, a vyberte média, která chcete přehrát. Zatím to nehrajte. Pokud má váš televizor reproduktory, snižte hlasitost, aby přes ně neprocházel žádný zvuk. Nastavte věci tak, že ke spuštění přehrávání/odesílání stačí kliknout na ‚Přehrát‘.

Krok 2: Otevřete soubor znovu v druhé aplikaci přehrávače médií, kterou máte, a zastavte jej. Nepozastavujte soubor, ale zastavte jej, aby bylo přehrávání nastaveno na nula sekund.

Krok 3: Nastavte okna aplikace vedle sebe, abyste mezi nimi mohli snadno přepínat bez jakéhokoli zpoždění. Klikněte na přehrát v aplikaci, kterou používáte k odesílání do Chromecastu. Bude nějakou dobu trvat, sekundu nebo možná deset, než aplikace začne přehrávat video na vašem televizoru/monitoru. Když se začne přehrávat, přehrajte stejné video v jiné aplikaci.

Krok 4: Synchronizujte zvuk s videem. Zde se vám bude hodit přehrávač VLC, protože vám umožní přeskočit na pozici ve videu. Využijte čas, který film stráví procházením úvodních titulků, k synchronizaci zvuku a videa.

Toto řešení přichází s nedostatky, jako je to, že nebudete moci pozastavit video, aniž by se zvuk nesynchronizoval. Bude to vyžadovat spoustu pokusů a omylů, aby se zvuk sladil s videem. U videa, které chcete streamovat z Netflixu, to nebude fungovat, pokud nemáte velmi rychlé síťové připojení, které dokáže streamovat video dvakrát a vysílat jej, aniž by došlo k výpadku synchronizace. Netřeba dodávat, že někdo potřebuje vyvinout aplikaci, aby to bylo možné a snadněji nastavitelné.

Získejte denní tipy do vaší schránky Newsletter Připojte se 35 000+ ostatní čtenáři
Jak začít s Procreate pro iPad Pro Předchozí Článek

Jak začít s Procreate pro iPad Pro

Jak vypnout rychlé přidání na Snapchat pro váš účet Čtěte Více

Jak vypnout rychlé přidání na Snapchat pro váš účet