Recenze NordVPN 2022: Stojí to za humbuk?

NordVPN

Navštivte webové stránky

NordVPN je úžasná všestranná služba, která se dokáže držet základů, aniž by se cítila příliš zjednodušující. Má výkon, rychlost a přizpůsobitelnost, takže je skvělou volbou téměř pro každého.

Hodnocení

Hodnocení

Vynikající

Cena

11,95 $/měs

2,99 $/měs

Klady

 • Odblokuje Netflix
 • Žádné protokoly
 • Vynikající softwarový design s chytrými aplikacemi uspokojí jak nováčky VPN, tak pokročilé uživatele
 • Specializované servery, které poskytují dvojité šifrování a anti DDoS
 • Skvělé rychlosti
 • Podpora živého chatu
 • Skvělá cena

Nevýhody

 • Žádný štítek na streamovacích serverech
 • Přepínač Kill na Androidu není k dispozici.

Většina z nás už slyšela o NordVPN. Ať už to bylo ústně nebo prostřednictvím sponzorovaných reklam (obvykle v super cool videu nebo podcastu YouTube), značka NordVPN je tam venku a má tendenci být na prvním místě, když si myslíte, že VPN.

Je pravděpodobné, že jste v poslední době pravděpodobně přemýšleli o VPN. Dříve byly považovány za užitečné pouze pro ty, kteří cestují do zahraničí nebo zpracovávají citlivá data. Služby VPN nyní využívá mnoho různých typů uživatelů internetu.Jak dobře tedy NordVPN plní svůj status názvu blízkého domácnosti? Je to služba skutečně hodná buzzu? To je přesně to, co se tato recenze NordVPN snaží objevit. Čtěte dále, jak kontrolujeme rychlost stahování, instalace softwaru, kvalitu mobilních aplikací, zákaznickou podporu a další.

Přehled NordVPN

Popularita NordVPN je mnohem více než chytrá reklama. Velikost jeho sítě rozhodně stojí za to napsat domů: v době publikace se skládá z 5 151 serverů v 60 různých zemích. Taková rozmanitost otevírá spoustu možností pro rychlé připojení a surfování po internetu bez regionů.

Mezi další oblíbené funkce NordVPN patří:

 • Snadno použitelný software pro chytré telefony, stolní počítače a tablety
 • Neomezené přepínání serverů a až pět současných připojení zařízení
 • Neomezená šířka pásma a žádná omezení stahování přes torrent nebo P2P
 • Nízké ceny předplatného jsou jedny z nejlepších v oboru
NABÍDKA ČTENÁŘŮ:Získejte obrovskou 68% slevu na 2letý plán – to se počítá pouze na 2,99 $ měsíčně

Instalace NordVPN: Rychlý a snadný zážitek

Začít s NordVPN je bezbolestné a přímočaré. Jakmile si vytvoříte účet, můžete se přepnout na obrazovku stahování, kde je vše, co potřebujete, rozloženo v úhledné mřížce. Podporovány jsou všechny hlavní operační systémy a platformy zařízení, často s podporou vlastního softwaru a OpenVPN. Pokud potřebujete alternativní instalační soubory nebo chcete používat protokoly L2TP, můžete si konfigurace ihned stáhnout.

Platformy podporované NordVPN:

 • Windows 10, 8, 7, Vista, XP (vlastní aplikace, OpenVPN GUI)
 • MacOS (vlastní aplikace, tunelové vidění)
 • Linux (konfigurační soubor .ovpn)
 • Android (vlastní aplikace Google Play, stažení .apk, OpenVPN)
 • iOS (stažení z obchodu s aplikacemi, OpenVPN)
 • Router (DD-WRT, Tomato)
 • RaspberryPi (konfigurační soubor .ovpn)

Uživatelé systémů Android a iOS mají přístup k aplikaci NordVPN pro své zařízení prostřednictvím Google Play a iTunes App Store. Uživatelé Androidu také získají samostatný soubor .apk, který si mohou stáhnout a nainstalovat ručně.

Pomocí NordVPN

NordVPN má jedno z nejatraktivnějších rozhraní v okolí. Když se přihlásíte, první věc, kterou uvidíte, je zábavná animovaná mapa s kolíky ukazujícími umístění všech serverů NordVPN. Kliknutím na špendlík se připojíte k nejrychlejšímu serveru v zemi nebo můžete procházet a procházet ponorky a lodě plující ve světle modrém oceánu. Tvoje volba!

Možnost rychlého připojení je k dispozici, jakmile spustíte NordVPN. Můžete se také přepnout na kartu server a získat úplnou kontrolu nad tím, kde se připojujete. Tato elegantní sekce uvádí síť společnosti abecedně podle zemí, což usnadňuje, pokud máte na mysli konkrétní místo. (Díváme se na vás, uživatele VPN, kteří právě v této hře používají mezinárodní streamovací služby).

Kliknutím na položku seznamu se automaticky připojíte k nejrychlejšímu serveru v oblasti, ale můžete také umístit kurzor a vybrat ikonu nabídky pro další podrobnosti. Zajímavé je, že NordVPN je jednou z mála sítí VPN, která poskytuje přesný počet mil/kilometrů, jak daleko jste na server.

V horní části karty server jsou jedinečné nabídky serverů NordVPN, včetně speciálních serverů, jako je anti-DDoS, vyhrazené adresy IP, dvojitá VPN, cibule přes VPN a vyladěné P2P. Budeme o nich diskutovat podrobněji níže, ale je skvělé, že jsou na vrcholu seznamu, protože pokročilí uživatelé je budou často používat.

Když jste připojeni, software NordVPN zobrazuje velké bílé a zelené tlačítko napájení posunuté do zapnuté polohy. Přímo pod ní se zobrazuje vaše nová IP adresa a země, ke které jste připojeni. Nemůžeme najít informace o konkrétním umístění každého serveru, ale když na to přijde, na tom vlastně nezáleží. NordVPN velmi usnadňuje získání nejrychlejšího připojení pokaždé, když se přihlásíte, a to je důležité.

NordVPN: Nastavení softwaru

Pokud se rozhodnete používat vlastní software pro stolní počítače NordVPN, čeká vás lahůdka. Nejen, že je dobře navržen a velmi snadno se používá, ale má také spoustu užitečných možností, které můžete využít pro hluboké přizpůsobení. Ve výchozím nastavení se budete moci podívat na podrobnosti o svém účtu a protokol připojení systému a také budete moci procházet hrstkou základních možností softwaru. Přepínač zabíjení je zde (a ve výchozím nastavení vypnutý), stejně jako věci jako automatické aktualizace a možnost funkce chytrého opětovného připojení NordVPN.

Tato funkce chytrého opětovného připojení, známá jako automatické připojení, je tu, aby zachránila i ty nejzapomnětlivější z nás. Automatické připojení funguje tak, že se každý uživatel automaticky připojí k jeho VPN pokaždé, když se vytvoří WiFi připojení. Jediné, co musíte udělat, je jednou nastavit automatické připojení a od té doby vám bude držet záda. Uživatelé si mohou vybrat, zda chtějí funkci aktivovat pouze na WiFi sítích, pouze na nezabezpečených sítích nebo kdykoli.

Ačkoli jsou lidé tvory ze zvyku, i ti nejobvyklejší z nás mohou na některé úkoly zapomenout. Bohužel, když se zapomenete připojit k vaší VPN, můžete se vystavit bezpečnostním chybám. Podobně jako když zapomenete zamknout auto nebo dům, stačí jeden případ, aby se něco pokazilo, takže povolení této funkce automatického připojení se rozhodně vyplatí.

A přizpůsobitelná nastavení zde nekončí. Přejděte dolů do spodní části obecné části a uvidíte odkaz označený jako pokročilé možnosti. Klikněte na něj a poté na varování Vím, co dělám, abyste získali přístup ke skutečným dobrotám. Zde můžete přepínat seznam serverů a karty map, což je skvělý způsob, jak změnit zážitek, pokud nastavujete NordVPN pro přítele, který není tak počítačově zdatný. Když jsou obě tyto možnosti vypnuté, bude k dispozici pouze možnost automatického rychlého připojení, díky čemuž bude směšně snadné se přihlásit a začít používat zabezpečenou VPN s nejlepším připojením.

Možnosti zabezpečení

Několik možností zabezpečení je těsně pod pokročilým nastavením, včetně vlastních konfigurací pro případ, že nechcete používat servery NordVPN. První je jednoduché přepínání mezi protokoly TCP a UDP. Protokol VPN si představte jako seznam pravidel, který vaší VPN říká, jak směrovat vaše data z vašeho zařízení na váš VPN server. Protokoly pomáhají VPN udržovat bezpečné připojení za všech okolností.

TCP, což je zkratka pro protokol řízení přenosu, je nejběžnějším typem připojení používaného v sítích VPN. Protokoly TCP se používají k přenosu dat mezi počítačem, tabletem, telefonem atd. a internetem. Funguje tak, že naváže spojení mezi těmito dvěma médii a udržuje jej po celou dobu přenosu dat.

UDP na druhé straně nefunguje tak, že naváže spojení mezi dvěma oblastmi, mezi kterými přenáší informace. Protokol UDP neboli uživatelský datagramový protokol je tedy mnohem rychlejší než TCP, ale to znamená, že se data mohou někdy ztratit, když procházejí super rychlostí.

Pokud je omezení ISP nebo cenzura na vládní úrovni ve vaší oblasti problémem, NordVPN nabízí zmatený přepínač serverů, který vám umožní proniknout přes firewally a získat přístup k otevřenému internetu bez ohledu na to, kam cestujete. Může výrazně zpomalit vaši rychlost, i když pomalý přístup je lepší než žádný přístup.

Mobilní VPN aplikace

Největší výzvou při vytváření mobilních aplikací je nalezení dokonalé rovnováhy mezi pohodlím a množstvím funkcí. Při procházení položek nabídky na malé dotykové obrazovce je zřídka snadné používat něco tak složitého, jako je VPN. NordVPN však se svým mobilním softwarem odvedl neuvěřitelnou práci. Aplikaci pro Android jsme důkladně otestovali a líbilo se nám vše, s čím jsme se setkali.

Většina hlavních funkcí softwaru pro stolní počítače přešla na mobilní zařízení. Jakmile aplikaci spustíte, uvidíte mapu Nord, kompletní s celou serverovou sítí rozmístěnou pomocí špendlíků pro každou zemi. Klepnutím na jednu zobrazíte malou nabídku, která vám umožní automaticky se připojit k nejrychlejšímu serveru. Můžete se také podívat na jednotlivé uzly v rámci země a zobrazit seznam, který lze seřadit podle vzdálenosti, zatížení, abecedního pořadí nebo doporučeného.

Pokud vás pohled na mapu nebaví, aplikace NordVPN také obsahuje úplný seznam serverů, který můžete procházet ve svém volném čase. Speciální servery jsou na vrcholu s věcmi jako dvojitá VPN, anti-DDoS atd., přičemž ostatní země jsou uvedeny abecedně. Nebudete zde mít žádné možnosti řazení, ale spolu s mapou budete moci bez problémů najít, co potřebujete.

Samozřejmě můžete toto procházení seznamů a mapování přeskočit, pokud chcete. Ve spodní části aplikace je velké tlačítko pro rychlé připojení, na které se můžete okamžitě připojit k nejrychlejšímu dostupnému serveru VPN. Když jste připojeni, změní se na zelenou a také slouží jako přepínač pro odpojení, takže můžete snadno zjistit svůj stav a také jej změnit na první pohled.

Možnosti v mobilní aplikaci jsou podobné softwaru pro stolní počítače, ale jsou omezeny na základy. CyberSec je k dispozici pro Android (další informace viz níže), což je velmi užitečné, pokud cestujete nebo hodně surfujete na telefonu. Můžete také zapnout zmatené servery, přepínat mezi TCP a UDP a měnit akce automatického připojení. Vše, co potřebujete, abyste si užili solidní zážitek z VPN, je dostupné jen jedním nebo dvěma klepnutími.

Serverová síť NordVPN

Jednou z jasných výhod používání NordVPN je jeho působivá síť serverů. Seznam se neustále rozšiřuje, ale v době naší recenze zahrnoval 5 151 serverů v 60 různých zemích, které zastupují každý kontinent kromě Antarktidy. Tři nejlépe pokryté oblasti jsou Severní Amerika, Evropa a Asie, včetně Hongkongu a Japonska. Najdete také místa v místech, jako je Island, Jižní Afrika, Rusko, Nový Zéland a Indie. Díky velkému počtu uzlů je velmi snadné najít spolehlivé spojení bez ohledu na to, kde žijete.

Specializované servery NordVPN

Nejunikátnější vlastností sítě NordVPN je její výběr specializovaných serverů. Ty nabízejí vše od dvojitého šifrování po zvýšenou anonymitu, to vše bez nutnosti konfigurovat nebo stahovat samostatný software. Pokud vaše každodenní aktivity vyžadují zvláštní pozornost, stačí kliknout a připojit se k jednomu z těchto uzlů. Níže se blíže podíváme na různé typy serverů a na každém z nich provedeme řadu testů rychlosti, abychom zjistili, jak dobře se měří.

Cibule přes VPN

Onion over VPN je neuvěřitelná funkce ochrany soukromí a anonymity, kterou NordVPN zabudovává do své serverové sítě a softwaru. Cibulová síť, kterou si oblíbily služby jako Tor, je metoda obalování dat do více vrstev šifrování a jejich předávání přes řadu serverů, aby se zvýšila anonymita. Je to v podstatě jako vložit dopis do obálky s adresou a vložit tuto obálku do jiné obálky s adresou... Dostanete obrázek. Každý příjemce otevře jednu obálku a odešle dopis na další místo. Než dorazí na místo určení, nikdo neví, odkud se vzal, a zjištění by bylo téměř nemožné.

Servery NordVPN onion over VPN se nacházejí ve Švédsku, Nizozemsku a Lotyšsku. Možná to není nejpohodlnější umístění pro mnoho uživatelů, zvláště pokud žijete v USA, ale podle našich zkušeností fungovaly bez přílišného zpomalení. Provedli jsme testy rychlosti na nejlepší cibuli přes VPN server následovaný standardním serverem ve stejné oblasti. Cibulové připojení dosahovalo v průměru těsně pod 7 mb/s, zatímco standardní se drželo sotva 10 mb/s. Cibulové sítě jsou notoricky pomalé, což by mohlo odpovídat za všechny výše uvedené rozdíly. Rychlost by samozřejmě neměla být vaším hlavním zájmem, pokud chcete tyto cibulové servery používat, ale je příjemné vědět, že NordVPN dokáže držet krok.

Anti-DDos

Pokud hodně hrajete online, víte, co je to DDoS útok. A možná, pokud budete mít štěstí (nebo, ehm, smůlu), jste se již dříve sami stali obětí DDoS útoku. Pokud tomu tak je, pochopíte, jak důležitý je anti-DDoS server.

DDoS znamená přímé odmítnutí služby. Je to hrubá metoda bombardování připojení uživatele ohromným množstvím zbytečných dat a požadavků. To způsobuje extrémní zpomalení a často zabíjí připojení hráče, což ho nutí vypadnout ze hry nebo prohrát zápas. DDoS útoky se také používají na webových stránkách, aby je donutily vypnout. Je to ošklivá metoda, kterou je příliš snadné vytáhnout, ale právě zde vstupují do hry specializované servery NordVPN.

Anti-DDoS servery jsou proti těmto útokům odolné, takže jsou ideální pro online hraní. V USA je několik uzlů spolu s několika v Kanadě, Německu a Itálii, které pokrývají velkou část světa (omlouvám se, jihovýchodní Asie).

Provedli jsme testy rychlosti, když jsme byli připojeni k nejbližšímu anti-DDoS serveru, po kterém následoval standardní server NordVPN v přibližně stejné vzdálenosti. DDoS připojení dosahovalo v průměru něco málo přes 19 mb/s, zatímco standard byl kolem 24 mb/s. Vzhledem k dalším proměnným zapojených do testování rychlosti je docela bezpečné říci, že servery DDoS mohou držet krok s normálním připojením VPN.

Dvojitá VPN

128bitové šifrování AES je neuvěřitelně náročné a prolomení nejmodernějšího počítače by trvalo miliony let. 256bitové šifrování AES, které používá NordVPN a většina ostatních VPN, je exponenciálně silnější.

S dvojitou VPN jsou vaše data šifrována lokálně a poté procházejí dvěma servery, kde jsou šifrována znovu. Pokud máte vůbec obavy z krádeže nebo kontroly citlivých dat třetími stranami, dvojitá VPN by tyto obavy měla okamžitě uklidnit. Nord nabízí široký výběr těchto serverů s uzly ve Švýcarsku, Rusku, Švédsku, Nizozemsku, Tchaj-wanu, Kanadě a USA.

Šifrování přirozeně zpomaluje připojení k internetu o velké procento, takže dvojité šifrování by mělo být ještě pomalejší. Provedli jsme několik testů rychlosti, když jsme byli připojeni k dvojitým serverům VPN společnosti Nord, po kterých následovaly standardní servery Nord v přibližně stejné vzdálenosti. Dvojitý průměr VPN byl čistých 7,75 mb/s s běžným serverem 17,8 mb/s, což je zhruba to, co jsme očekávali. Stejně jako výše uvedená možnost cibule, pokud hledáte dvojité šifrování, neměla by být vaším hlavním zájmem rychlost.

P2P (peer to peer)

P2P sítě jsou mezi fanoušky VPN horkým tématem. Svou povahou prozrazují podrobnosti o poloze a IP s každým protějškem, ke kterému se připojují, a proto je při stahování z těchto služeb extrémně důležité používat VPN. Bohužel řada sítí VPN blokuje nebo výrazně omezuje připojení P2P, protože narušují velkou šířku pásma a mohou zpomalit celou síť. NordVPN má pro tento hlavolam elegantní řešení: povolte připojení P2P, ale pouze na vyhrazených, jemně vyladěných serverech navržených tak, aby zvládly zátěž.

Pokud se připojíte k NordVPN při používání softwaru P2P, budete automaticky přesměrováni na jeden z jeho P2P serverů. Tyto uzly můžete také vybrat ručně, pokud víte, že budete stahovat. NordVPN má desítky těchto serverů po celých USA, Kanadě, Velké Británii, Švédsku, Nizozemsku, Norsku, Brazílii, Austrálii, Singapuru a mnoha dalších. Je to solidní distribuce, která by měla sloužit většině uživatelů se spolehlivým připojením.

Rychlost je extrémně důležitá, pokud jde o P2P. Testovali jsme servery na několika různých místech, abychom se ujistili, že jejich rychlosti jsou stabilní a spolehlivé, vždy s dobrými výsledky. Rychlostní testy z nejbližších serverů k našemu fyzickému umístění byly v průměru 12,2 mb/s, zatímco standardní servery NordVPN ve srovnatelné vzdálenosti byly 20,64 mb/s.

Vyhrazená IP adresa

Když se připojíte k virtuální privátní síti, je vám automaticky přiřazena nelokální IP adresa, která je sdílena s ostatními uživateli. Používání sdílené IP adresy má mnoho výhod, včetně zvýšené anonymity.

Každý, kdo používá IP adresu, však může způsobit potíže všem. Pokud někdo získá zákaz IP na webu, každý, kdo se připojí pomocí této IP, bude také zakázán. To může být skutečný problém na aktivních VPN s tisíci uživatelů, a proto NordVPN vytvořila řešení.

Vyhrazené servery IP adres vám dávají šanci zůstat se stejnou IP při všech vašich internetových aktivitách. Stále získáte funkce anonymity z používání VPN, ale nebudete se muset potýkat s náhodnými lidmi, kteří dostanou zákaz vaší IP adresy. Budete také moci používat stránky a sítě, které vyžadují stabilní IP adresu, a nebudete muset znovu ověřovat svou identitu na finančních stránkách, které to vyžadují pokaždé, když se vaše IP změní.

Cítíte se trochu zmateně? Představte si vyhrazenou IP jako svůj vlastní soukromý malý kousek internetu – bude patřit jednomu účtu hostování webových stránek a nikomu jinému. Hlavní výhodou toho je, že majitelé webových stránek mohou omezit přístup k citlivým oblastem pouze na jejich vyhrazenou IP adresu.

Obvykle, když naskočíte na IP z VPN, sdílíte tuto IP adresu s ostatními uživateli. I když to není ve své podstatě špatné – ve skutečnosti je to vlastně přesný účel VPN, protože zajišťuje anonymitu – nemusí to být tak bezpečné, jak by někteří majitelé firem doufali. Spoléháním se na vyhrazenou IP adresu mohou majitelé firem bezpečně zařadit svou vlastní IP na seznam povolených, aniž by se museli obávat, že by se touto cestou mohl dostat někdo jiný.

K vyhrazeným IP serverům se může připojit kdokoli, ale nezíská výhody stabilní IP, pokud si ji neobjedná přes NordVPN. Vyhrazené adresy IP však nejsou součástí standardních plánů služeb. Budete muset kontaktovat podporu NordVPN a zaplatit 3,69 $ měsíčně, abyste mohli věci nastavit. Jakmile to uděláte, budete moci používat servery v USA, Německu, Nizozemsku a Spojeném království s vlastní stabilní a anonymní IP adresou.

NABÍDKA ČTENÁŘŮ: Získejte obrovskou 68% slevu na 2letý plán – to se počítá pouze na 2,99 $ měsíčně

Testování rychlosti NordVPN

Jakákoli služba VPN, kterou používáte, bude o něco pomalejší než základní, nezabezpečené připojení. S tím má hodně společného režie šifrování, stejně jako fyzická vzdálenost mezi vámi a servery VPN. Kvalita firemní sítě je také hlavním faktorem, a proto byste měli vždy klást vysokou prioritu na nalezení VPN, která se stará o rychlost stahování a streamování.

Naše metodika

Existuje nespočet proměnných, které vstupují do hry, když začnete testovat rychlost internetu, včetně místního hardwaru, zatížení serveru a odchylek od poskytovatelů internetových služeb. Můžete dokonce provádět stejné testy ve stejnou dobu v různé dny a získat zcela odlišné výsledky!

Abychom se ujistili, že naše čísla jsou co nejspolehlivější, nasadili jsme během dne tři testy. Každý z nich používal jinou metodu rychlosti záznamu. Nejprve jsme otestovali naši nezpracovanou rychlost ISP a poté jsme se připojili k VPN a provedli jsme stejný test, vždy s použitím nejbližšího serveru a nejrychlejších možných protokolů. Pro NordVPN to znamenalo standardní server s deaktivovanou mlžením s portem UDP, vše konfigurovatelné prostřednictvím softwaru pro stolní počítače.

Zde je rychlý přehled testů, které jsme použili.

 • Test rychlosti VPN č. 1: Stáhli jsme řadu souborů o velikosti od 1 do 16 MB, z nichž všechny byly obsluhovány sítí pro doručování obsahu, která automaticky zjišťuje a upravuje polohu.
 • VPN Speed ​​Test #2: Desetiminutový test, kdy jsme stáhli jeden 100 MB soubor ze stejného serveru každých 60 sekund.
 • VPN Speed ​​Test #3: Rychlý test rychlosti, který se připojuje k jedinému serveru a zaznamenává nejlepší rychlost nahrávání a stahování.

Výsledky testu rychlosti NordVPN

NordVPN měl některé z nejméně proměnných výsledků, jaké jsme viděli v našich testech VPN, což je dobrá věc! Připojování k doporučeným serverům trvale produkovalo rychlosti mezi 70–86 % maxima našeho poskytovatele internetových služeb, přičemž obvykle dosahovalo blíže k vyššímu konci. Výsledky našich testů jsou uvedeny níže. Pamatujte, že skutečná čísla se budou lišit od osoby k osobě, stejně jako v denní době, což znamená, že vaše rychlosti se mohou výrazně lišit.

Stažení více souborů (test č. 1):

Nejvyšší zaznamenaná rychlost ISP: 15,42 mb/s

Nejvyšší zaznamenaná rychlost NordVPN: 12,9 mb/s

100 MB opakované stahování (Test #2):

Místní ISP – 6,12 mb/s (nízká) – 7,56 mb/s (vysoká) – průměrná 7,73 mb/s

NordVPN- 3,91 mb/s (nízká) – 6,32 mb/s (vysoká) – průměrná 5,45 mb/s

Jednorázový test (test č. 3):

Nejlepší rychlost ISP (jeden server): 41,21 mb/s stahování, 5,82 mb/s upload

Nejlepší rychlost NordVPN (jeden server): 35,8 mb/s stahování, 5,52 mb/s upload

NordVPN poskytoval vynikající rychlosti ve všech oblastech. Dodržování doporučení připojení softwaru vám vždy zajistí rychlé stahování, a i když potřebujete přejít do jiné země, nebudete pravděpodobně zklamáni rychlostí.

Pokud jde o rychlost internetu, většina z nás má nízkou toleranci k pomalosti. Bohužel u jakékoli VPN bude rychlost ovlivněna, a to také ne k lepšímu. Pokud však vaše VPN dělá svou práci správně, nemusíte se tohoto poklesu obávat. Očekává se, že VPN bude přirozeně vyžadovat více času než běžné připojení k internetu, protože k vašemu připojení přidává několik dalších kroků.

Můžete očekávat, že rychlost vaší VPN bude kolísat v závislosti na vzdálenosti k serveru, počtu uživatelů, kteří jsou aktuálně na daném serveru, a úrovni šifrování (velmi bezpečná úroveň šifrování bude o něco pomalejší, ale za slušnou cenu platit).

Navíc nezapomeňte, že rychlosti nabízené vaším ISP (poskytovatelem internetových služeb) vždy ovlivní vaši celkovou rychlost, ať už VPN nebo ne. Pokud upgradujete na luxusní novou VPN, může být také čas upgradovat na luxusní nový internetový balíček.

Test rychlosti pro servery ve Švýcarsku. Skvělé rychlosti!

Bezpečnostní

Zabezpečení vašich dat a identity je to, k čemu je VPN vytvořena. Ve skutečnosti je bezpečnost pravděpodobně důvodem číslo 1, proč by se uživatel nejprve obrátil na VPN. Takže by nedávalo moc smysl, kdyby VPN nepřinášela vynikající bezpečnostní opatření.

Zatímco jeho bezpečnostní funkce nejsou vždy křičeny ze střech, NordVPN je jednou z nejlepších služeb pro každého, kdo potřebuje spolehlivé soukromí. Podívejme se blíže na bezpečnostní funkce a zásady ochrany osobních údajů NordVPN, abychom viděli, jak tvrdě VPN chrání vaši anonymitu.

Zásady protokolování

Soukromí online je založeno na zásadách protokolování VPN. Aktivita uživatelů, která se zaznamenává a uchovává v protokolech, může pomoci zlepšit síť a poskytovat lepší služby, ale lze ji také použít ke sledování zákazníků přiřazováním jejich účtů k aktivitě provozu.

NordVPN má jednu z nejkomplexnějších zásad nulového protokolování na trhu VPN. Z pěti hlavních oblastí Nord konkrétně uvádí, že nevede záznamy ve čtyřech. Jedinou neznámou je, zda ukládá informace o požadavku DNS či nikoli. I když ano, skutečnost, že se neuchovávají žádné další informace, znamená, že vaše data jsou neuvěřitelně bezpečná – pravděpodobně bezpečnější než jakákoli jiná VPN v okolí.

Jurisdikce NordVPN

Často přehlíženou funkcí služby VPN je místo, kde je společnost legálně registrována. Každý subjekt je vázán zákony země, ve které sídlí. Pokud se VPN nachází v oblasti se špatnými předpisy na ochranu soukromí nebo přísnými zásadami uchovávání dat, může být ohroženo vaše vlastní soukromí. Některé vlády mají dokonce zavedeny předpisy, které agenturám umožňují přebírat data z VPN bez upozornění zákazníků.

Dalším hlediskem v debatě o jurisdikci jsou dohody o sledování pěti, devíti a čtrnácti očí. Mnoho zemí v západním světě, včetně Spojeného království, USA, Austrálie, Kanady, Francie a Německa, sdílí informace mezi sebou, aby obešly vnitrostátní zákony na ochranu soukromí. Pokud by například kanadská agentura chtěla informace o svých vlastních občanech, mohla by si jednoduše vypůjčit data, která si legálně vyžádala spolupracující vláda. Ideální situací je používat VPN registrovanou v zemi, která nemá žádné vazby na žádnou z vlád čtrnácti očí.

V jurisdikci NordVPN je Panama, země, která není přidružena k žádnému z národů v dohodách o pěti, devíti nebo čtrnácti očích. Téměř všechny požadavky na data a příkazy k zastavení šíření se nebudou vztahovat na NordVPN, její servery ani její zákazníky. V případě, že panamský soud vydá předvolání, bude společnost NordVPN teoreticky povinna poskytnout požadované informace. Díky neuvěřitelně komplexní politice nulového protokolování by však žádná z těchto informací nebyla k dispozici.

Bug Bounty program

Jako součást svého závazku k bezpečnosti nabízí NordVPN také program odměn za chyby, koncept, který již možná znáte, pokud navštěvujete jiné technologicky zaměřené webové stránky nebo produkty. Pomocí programu bug bounty může každý uživatel NordVPN poukázat na možná bezpečnostní zranitelnost výměnou za kompenzaci. Tento program je dostupný pro všechny produkty Nord, nejen pro VPN.

Je to skvělý způsob, jak zajistit, aby byly chyby a další zranitelnosti zachyceny co nejdříve. Svěřit ruce uživatelské základně je chytrý nápad, protože i pro nejrobustnější interní týmy by bylo obtížné držet krok s všudypřítomným dohledem.

Testy úniku DNS

Servery DNS jsou sady nelokálních počítačů, které uchovávají databázi veřejných IP adres a jejich přidružených názvů hostitelů. Je pro nás snadné si zapamatovat slova jako google.com nebo návykové tipy.com, ale abyste se mohli připojit k webu, musíte znát jeho IP adresu.

Pokaždé, když do prohlížeče zadáte adresu URL, server DNS odpovídá adrese se správnou IP. To nám usnadňuje používání internetu, protože bez serverů DNS bychom si museli zapamatovat spoustu náhodných čísel, abychom mohli zkontrolovat náš e-mail.

Když se připojujete k internetu, běžně využíváte servery DNS vašeho ISP. Třetí strana může vidět, které servery DNS používáte, a sledovat tuto aktivitu zpět k vaší poloze. Když se však připojujete přes VPN, používáte jejich servery místo vašich ISP. Aby se zajistilo, že se vaše zařízení nikdy nenastaví jako výchozí pro místní servery DNS, většina softwaru VPN je dodávána s ochranou proti úniku DNS, která uzavírá věci, takže vaše skutečná identita nebude nikdy odhalena.

Aplikace NordVPN přicházejí s vestavěnou ochranou proti úniku DNS. Verze pro Windows, MacOS, Android a iOS jsou dokonce dodávány s ochranou proti úniku IPv6, která v podstatě zajišťuje ochranu vašeho online soukromí pro nová zařízení a nové IP adresy. Testovali jsme ochranu proti úniku prostřednictvím dvou různých služeb třetích stran na stolních a mobilních zařízeních. V obou případech výsledky neukázaly žádné úniky, což zajistilo, že jsme byli dokonale skryti.

Kill Switch Protection

Aby byla zajištěna bezpečnost, soukromí a anonymita, kterou si přejeme, musí být VPN schopna fungovat jako strážce pro celé vaše internetové připojení. Pokud něco proklouzne nezašifrovaně, může to odhalit osobní údaje. V případě náhodného odpojení nebo dokonce selhání softwaru jsou aplikace VPN vytvořeny s automatickými přepínači zabíjení, které brání vašemu operačnímu systému v opětovném připojení, aniž byste nejprve museli projít VPN. To znamená, že se nemusíte obávat, že by se nebezpečná data dostala nezašifrovaná, pokud vaše připojení VPN přestane fungovat.

Přepínač zabíjení NordVPN je ve výchozím nastavení vypnutý. Jakmile software spustíte, měli byste přejít do nastavení a přejděte na položku označenou kill switch. Klikněte na přepínač vpravo a budete nastaveni. Když už jste u toho, ujistěte se, že je pro pohodlí zapnutá také možnost automatického připojení. Stále se můžete ručně odpojit od NordVPN s aktivním přepínačem zabíjení, ale jakmile se něco pokazí, začne to fungovat, aby vás udrželo v bezpečí.

Jednou zajímavou funkcí, kterou NordVPN obsahuje ve svých přepínačích zabíjení na ploše, je možnost vybrat si konkrétní programy, které se v případě odpojení vypnou. Když jsme tuto funkci vyzkoušeli, zjistila jsme, že je na náš vkus trochu příliš agresivní, ale možná zjistíte, že vyhovuje vašim potřebám. I když se ručně odpojíte od serveru NordVPN, přepínač zabíjení okamžitě vypne programy přidané do seznamu. Je to extrémní opatření, které dělá dobré věci pro lidi, kteří si uvědomují soukromí, ale většina uživatelů si s výchozími možnostmi vystačí.

Testovali jsme přepínač zabíjení NordVPN vynuceným uzavřením připojení pomocí externího programu. Ve chvíli, kdy jsme to udělali, bylo naše internetové připojení vypnuto, což bránilo jakýmkoli programům v navázání externího připojení. Zdá se však, že Nordův software nezaregistroval nucené uzavření. Nebyla poskytnuta žádná oznámení a zelené tlačítko stále ukazovalo aktivní připojení. Asi o 30 sekund později se software tiše znovu připojil a náš přístup k internetu byl obnoven. Během této doby nedošlo k žádnému úniku.

Šifrovací a bezpečnostní protokoly

NordVPN používá pro všechna data 256bitové šifrování AES, což je průmyslový standard, který je neuvěřitelně bezpečný, aniž by byl příliš pomalý. Ve výchozím nastavení používá vlastní software protokol OpenVPN připojující se přes port UDP pro optimální rychlost. K dispozici je další možnost, kterou můžete zapnout nazvané zatemněné servery, což usnadňuje připojení k internetu v omezených lokalitách, tj. v Číně, Turecku, Rusku a Spojených arabských emirátech. To vše přispívá ke skvělé online bezpečnosti a je zpracováno snadno použitelným a srozumitelným způsobem.

Při stahování NordVPN se vám kromě vlastního softwaru zobrazí několik možností. Doporučujeme, aby všichni uživatelé používali vlastní aplikaci, kdykoli je to možné. Pokud nemůžete, nebo pokud jsou vaše potřeby mírně odlišné, Nord usnadňuje použití alternativních protokolů, z nichž každý má své výhody a nevýhody.

 • OpenVPN UDP – nejrychlejší možnost s vynikající rovnováhou bezpečnosti a rychlosti. Dostupné prostřednictvím vlastního softwaru a ve výchozím nastavení zapnuto.
 • OpenVPN TCP – O něco pomalejší alternativa k UDP, kterou můžete přepínat na stránce nastavení vlastního softwaru.
 • L2TP a PPTP – Ne tak bezpečné jako OpenVPN, ale užitečné pro přístup k internetu v omezujících oblastech. Můžete si stáhnout soubory .pbk načtené s konfiguračními možnostmi, které potřebujete pro použití těchto protokolů, ale doporučujeme to vyzkoušet, pouze pokud víte, co děláte.
 • SSTP – Připojuje se přes zabezpečený HTTPS port 443, aby se obešly bloky cenzury. Je to pomalé a málo spolehlivé a mělo by to být jen poslední možnost.

Extra zabezpečení od NordVPN: CyberSec

Relativně novou funkcí v prostředí NordVPN je CyberSec, volitelný přepínač zabezpečení pro Windows, Android a Mac. Toto užitečné nastavení blokuje reklamy a malware u zdroje, čímž zabraňuje tomu, aby se věci jako blikající bannery a nebezpečný obsah vůbec dostaly do vašeho počítače. CyberSec funguje tak, že porovnává požadavky URL se seznamem blokovaných škodlivých webů v reálném čase. Servery DNS NordVPN zastaví přenos dat do vašeho zařízení a místo toho doručí varovnou zprávu. Pokud chcete stránky přesto navštívit, musíte v softwaru zakázat CyberSec. Je to další vynikající funkce, kterou lze perfektně nastavit a zapomenout pro úplné online zabezpečení.

Používání NordVPN v Číně

Čínský Velký firewall brání cestujícím a občanům v přístupu k tisícům webových stránek. Použití VPN je nejlepší způsob, jak prolomit tento cenzurní filtr. Čínská vláda má však aktivní program na blokování VPN, což ztěžuje nalezení služby, která funguje na pevnině.

NordVPN poskytuje vynikající přístup k otevřenému internetu v místech, jako je Čína, Saúdská Arábie a Rusko. Před vstupem do země si samozřejmě musíte stáhnout NordVPN (web je blokován čínskou vládou). Jakmile se přihlásíte, přejděte na stránku nastavení a zapněte možnost obfuscate server. To přidává k vašim datům další vrstvu šifrování, která brání čínským firewallům ve sledování vaší aktivity. Používání je o něco pomalejší, ale mít plný přístup je v některých částech světa vzácná věc.

NABÍDKA ČTENÁŘŮ: Získejte obrovskou 68% slevu na 2letý plán – to se počítá pouze na 2,99 $ měsíčně

Dostupnost Netflixu

Netflix blokuje přístup k téměř každé službě VPN na trhu. Neexistují ani žádná spolehlivá řešení, protože Netflix je ostražitý, pokud jde o filtrování nových rozsahů IP, aby byla oblast video streamů uzamčena. VPN mají několik metod, které mohou nasadit, aby se bránily, ale vždy je to hra kočky a myši, přičemž ani jedna nezůstane dlouho na vrcholu.

S rizikem, že to bude znít závratně, byly naše testy s přístupem NordVPN Netflix úžasné. Vyzkoušeli jsme několik serverů po celém světě, včetně Kanady, USA, Brazílie a Japonska. Pokaždé, když společnost NordVPN překročila bariéru a protáhla se rychlým proudem videa. Rychlost se lišila v závislosti na vzdálenosti, ale nikdy jsme se nesetkali s obávanou chybovou zprávou, která nás varovala, abychom vypnuli naši VPN. To se může kdykoli změnit, ale ukazuje to, že Nord to myslí vážně s poskytováním spolehlivého přístupu k Netflixu na všech zařízeních.

Podle údajů společnosti NordVPN je Netflix dostupný v USA pro všechny zákazníky. Mobilní přístup ke stejným serverům je však poněkud omezen. Pokud máte Android TV box, smartphone nebo jiné zařízení, zkontrolujte Průvodce řešením problémů NordVPN pro streamování informace o tom, jak se připojit. Od roku 2021 většina zákazníků uvádí, že mají snadný přístup k platformám Netflix v jiných zemích pomocí NordVPN.

Zákaznická podpora NordVPN

NordVPN má neuvěřitelné centrum nápovědy. Je čistý, snadno se prohlíží, snadno se hledá a je plný průvodců a výukových programů pro téměř každý problém, se kterým se můžete setkat. Znalostní báze pokrývá nespočet často kladených otázek a průvodci nastavením VPN jsou přímo na přední straně, aby vám pomohli začít. Pokud nemůžete najít dobrou odpověď, NordVPN má také kontaktní formulář, který můžete použít k odeslání lístku na podporu pro skutečného člověka, který vám pomůže 24/7. Doby odezvy jsou obvykle během několika hodin.

NordVPN: Ceny a plány

NordVPN je známý svými neuvěřitelně cenově dostupnými plány. Každý z nich je dodáván se všemi funkcemi diskutovanými výše, včetně neomezené šířky pásma, úplného nedostatku omezení rychlosti, plného přístupu k celé síti serveru a mnoho dalšího. Jediné rozhodnutí, které musíte udělat, je, jak dlouho se chcete přihlásit, protože různé plány nabízejí různé slevy v závislosti na délce.

Všechny plány NordVPN jsou podpořeny 30denní zárukou vrácení peněz. Zrušit můžete z jakéhokoli důvodu bez jakýchkoli otázek, což je ideální pro vyzkoušení služby, abyste zjistili, zda jsou pro vás rychlostní a bezpečnostní funkce ideální.

Všechny plány NordVPN jsou podpořeny 30denní zárukou vrácení peněz. Zrušit můžete z jakéhokoli důvodu, bez otázek, což je ideální pro vyzkoušení služby, abyste zjistili, zda jsou pro vás rychlostní a bezpečnostní funkce ideální.

Čtenáři návykových tipů mohou získat exkluzivní nabídku s NordVPN. Přihlaste se k 2leté smlouvě a získejte neuvěřitelnou 68% slevu, pouhých 2,99 $ měsíčně ! Stále budete moci využít hvězdnou záruku vrácení peněz, takže je to nejlepší způsob, jak začít s VPN.

NordVPN: Co se nám líbilo, co ne

Strávili jsme spoustu času s NordVPN, třídili jsme obrazovky možností, zkoušeli verze jeho softwaru, připojovali se k různým serverům a testovali jejich rychlosti. To nám dalo skvělou příležitost seznámit se s touto službou a s tím, jak zapadá do vašeho každodenního života. Níže je několik našich závěrečných myšlenek o NordVPN.

Měli jsme rádi…

 • Vynikající softwarový design, který poskytuje spoustu možností přizpůsobení s elegantním a atraktivním rozhraním.
 • Specializované servery, které poskytují dvojité šifrování a anti DDoS, jsou prostě úžasné.
 • Ohromující serverová síť se spoustou umístění, ze kterých si můžete vybrat.
 • Chytré aplikace uspokojí jak nováčky VPN, tak pokročilé uživatele.
 • Velké rychlosti do mnoha velkých měst a zemí po celém světě.

Nelíbilo se nám…

 • Připojení P2P a torrent jsou omezena na určité servery, což může ovlivnit vaše rychlosti, pokud se nenacházíte poblíž jednoho z uzlů.

Je NordVPN pro vás to pravé?

NordVPN je úžasná všestranná služba, která se dokáže držet základů, aniž by se cítila příliš zjednodušující. Má výkon, rychlost a přizpůsobitelnost, takže je skvělou volbou téměř pro každého.

Pokud jste náročným uživatelem torrentu nebo P2P, budete chtít na několik dní vyzkoušet NordVPN, abyste se ujistili, že získáte spolehlivé připojení. Díky garanci vrácení peněz je to naštěstí docela snadné. Všichni ostatní by se měli ujistit, že si prohlédnou specializované servery, aby zjistili, jak moc mohou změnit váš online zážitek. Kdo ví, možná se hned první den zamilujete do rychlosti a zabezpečení NordVPN. Určitě ano!

Jak získat ZDARMA VPN na 30 dní

Pokud potřebujete VPN na krátkou dobu, například na cestách, můžete získat naši nejlépe hodnocenou VPN zdarma.NordVPN zahrnuje 30denní záruku vrácení peněz.Za předplatné budete muset zaplatit, to je fakt, ale umožňuje toplný přístup po dobu 30 dnů a poté zrušíte a získáte plnou náhradu. Jejich storno podmínky bez jakýchkoliv otázek odpovídají svému jménu.

Mohu provést kontrolu serióznosti bez čísla sociálního zabezpečení? Předchozí Článek

Mohu provést kontrolu serióznosti bez čísla sociálního zabezpečení?

Jak odinstalovat úložiště Kodi správným způsobem Čtěte Více

Jak odinstalovat úložiště Kodi správným způsobem