Jak zjistit svou IP adresu v Linuxu

Každé zařízení, které se připojuje k internetu, má IP adresua je často potřeba, když konfigurujete systémy v síti, aby fungovaly určitým způsobem. Chcete-li najít svou IP adresu v systému Linux, budete se muset podívat na svá síťová připojení. Síťová připojení jsou snadno dostupná přes terminálové rozhraní spuštěním příkazu ip addr show příkaz.

|_+_|

Když spustíte výše uvedený příkaz, terminál vytiskne všechna síťová zařízení na terminálu spolu s jejich individuálními IP adresami. Odtud musíte v tomto seznamu prohledat síťové zařízení na tomto seznamu, které má připojení k internetu. Pokud to dokážete, budete schopni správně najít interní IP adresu, kterou váš počítač nebo server se systémem Linux používá.Odfiltrujte svou IP

Za použití ip addr show příkaz je nejlepší a nejrychlejší způsob, jak najít IP adresu v Linuxu. Spuštění tohoto příkazu vám však neukáže pouze obyčejnou IP adresu. Místo toho musíte třídit, abyste to našli, což není skvělé a může vám to ubrat drahocenný čas. Pokud chcete při spuštění příkazu na oplátku získat pouze IP adresu, budete ji muset zkombinovat s rukojeť . Zde je návod, jak to funguje.

Krok 1: Pamatujte si, jaká jsou první tři čísla vaší interní IP adresy. Pro většinu to bude 192 nebo 10,1.

Krok 2: Vezměte tato první tři čísla a zkombinujte je s příkazem ip address a grep. Jejich spojením vám umožní odfiltrovat pouze IP.

|_+_|

nebo

|_+_|

Pokud příkazy spustíte úspěšně společně, bude IP adresa odhalena a zobrazena v terminálovém rozhraní, nikoli v rozsáhlém seznamu nástrojů pro síťové připojení.

Uložte svou IP adresu do souboru

Možná zjistíte, že je výhodné uložit svou IP adresu do souboru na později, takže když ji budete potřebovat, můžete si soubor jen přečíst, místo abyste museli znovu spouštět příkazy terminálu. Je také dobré uložit informace o IP do souboru, pokud máte přátele, kteří potřebují adresu atd. Chcete-li to provést, můžete spustit:

|_+_|

nebo

|_+_|

IP info se uloží do internal-ip-info.txt ve vaší domovské složce (~). Chcete-li se k němu dostat, spusťte:

|_+_|

Nebo pro otevření souboru v editovatelném textovém editoru (prostřednictvím terminálu) zkuste tento příkaz níže namísto cat.

|_+_|

Najděte IP adresu na ploše Gnome

Uživatelé Gnome mohou rychle zjistit IP adresu svého počítače přímo z nastavení sítě Gnome Shell. Možnost získat tyto informace je příjemná, zvláště pokud jste v Linuxu nováčci a neradi používáte terminál. Chcete-li získat přístup k informacím o vaší IP, vyhledejte symbol WiFi nebo Ethernet v levé horní části obrazovky a klikněte na něj myší. Poté vyberte nastavení kabelového připojení (nebo nastavení Wi-Fi, pokud používáte Wi-Fi).

Když kliknete na nastavení kabelového připojení nebo nastavení Wi-Fi, Gnome spustí hlavní okno nastavení a přenese vás do Nastavení sítě. Odtud musíte najít primární způsob připojení k internetu. Pokud používáte Ethernet, bude kabelový. WiFi zobrazí seznam sítí, včetně té, ke které jste připojeni.

Dále vedle připojení k síti klikněte na ikonu ozubeného kola. Když kliknete na ikonu ozubeného kola, zobrazí se nové okno, které shrnuje nastavení vašeho síťového připojení. Má vaši místní adresu IPv4 a vaši místní adresu IPv6.

Najděte IP adresu na ploše KDE

Stejně jako uživatelé Gnome,KDE Plasmauživatelé mohou také najít informace o své IP adrese přímo z nastavení sítě. Chcete-li najít informace, přejděte na panel KDE Plasma 5. Poté vyhledejte ikonu sítě a klikněte na ni. Když vyberete ikonu sítě, uvidíte aktivní připojení následovaná připojením, které je aktivní.

Vyberte aktivní připojení pomocí myši a KDE pro něj zobrazí pokročilá nastavení. Jakmile se zobrazí možnosti pokročilých nastavení, vyberte kartu Podrobnosti.

V části Podrobnosti uvidíte svou adresu IPv4. Budete také moci vidět informace o adrese IPv6.

Najít IP adresy na desktopových prostředích GTK+ (XFCE4, LXDE atd.)

Uživatelé na desktopových prostředích GTK+ (nikoli na Gnome, Budgie nebo Gnome Shell) mohou získat přístup ke své interní IP adrese v několika krocích. Chcete-li začít, vyhledejte ikonu síťového připojení na panelu plochy a klikněte na ni. Odtud vyhledejte v nabídce možnost Informace o připojení.

Výběr tlačítka Informace o připojení vám umožní zobrazit úplný údaj o síťovém připojení. V odečtu připojení uvidíte MAC adresu vašeho počítače, IPv4 adresu, IPv6 adresu a mnoho dalšího!

Získejte denní tipy do vaší schránky Newsletter Připojte se 35 000+ ostatní čtenáři
Sledujte Khabib vs McGregor na Kodi: Živé přenosy pro UFC 229 Khabib vs McGregor Předchozí Článek

Sledujte Khabib vs McGregor na Kodi: Živé přenosy pro UFC 229 Khabib vs McGregor

(VYŘEŠENO) Tiskárna tiskne pouze poloviční stránku v systému Windows 10 Čtěte Více

(VYŘEŠENO) Tiskárna tiskne pouze poloviční stránku v systému Windows 10