Jak přenést video z Facebooku do Chromecastu

YouTube je místo, kde žijí některá z nejlepších videí, ale na Facebook se nahrávají jejich méně kvalitní pašované verze. Pomineme-li vtipy a porušování autorských práv, Facebook má spoustu videoobsahu. Ve srovnání s YouTube může blednout, ale to stále neznamená, že jej můžete vyloučit jako místo pro sledování videí. Spousta stránek běží výhradně na základě sdílení videí a některé stránky jako Mental Floss je skutečně zábavné sledovat. Pokud máte doma připojený Chromecast, můžete do Chromecastu dokonce odeslat video z Facebooku. Zde je návod.

Casting z webu Facebook

Musíte používat nejnovější verzi Chromu. Nemusíte instalovat oficiální rozšíření Chromecast, ale musíte mít zařízení Chromecast již nastavené a připravené pro příjem streamu.Najděte video, které byste chtěli sledovat, a přehrajte si ho. Pokud se videa na časové ose přehrávají automaticky, podívejte se do pravého dolního rohu přehrávače a mezi nastavením a tlačítky na celou obrazovku uvidíte tlačítko Odeslat. Klepněte na něj a Chrome vás vyzve k výběru zařízení Chromecast. Jakmile je zařízení vybráno, video se přenese do vašeho televizoru/monitoru.

Facebook-chromecast

Na Facebook Apps pro iOS a Android

Aplikace Facebooku podporují Chromecast i AirPlay (pouze iOS). Vyhledejte video, které chcete sledovat, a klepněte na něj. Video nelze odeslat ze zobrazení časové osy. Musí se přepnout do vlastního režimu prohlížení. Uvnitř tohoto režimu zobrazení uvidíte vedle tlačítka celé obrazovky tlačítko Cast. Klepněte na něj. V systému iOS získáte dvě možnosti odesílání; Chromecast a AirPlay. V systému Android uvidíte pouze Chromecast.

Klepněte na tlačítko „Chromecast“ a vyberte své zařízení, chcete-li zahájit odesílání videa.

facebook-cast-videp facebook-ios-cast

Facebook už nějakou dobu experimentuje s podporou Chromecastu. Ve skutečnosti to nikdy nevyšlo a funkce byla oficiální a její aplikace pro chytré telefony se vždy tiše aktualizují pomocí protokolu změn standardního provedení. Kdy byla podpora oficiálně přidána, je těžké říci, ale nyní je tam a funguje dobře.

Získejte denní tipy do vaší schránky Newsletter Připojte se 35 000+ ostatní čtenáři
Jak opravit, že se aplikace Počasí na iPhone neaktualizuje Předchozí Článek

Jak opravit, že se aplikace Počasí na iPhone neaktualizuje

Stáhněte si a nainstalujte aplikace Android 4.4 KitKat na libovolné zařízení Jelly Bean Čtěte Více

Stáhněte si a nainstalujte aplikace Android 4.4 KitKat na libovolné zařízení Jelly Bean