Jak pořizovat snímky obrazovky na tabletu Surface a notebooku s dotykovou obrazovkou ve Windows 10

Windows 10 je dodáván s vestavěným nástrojem pro snímání obrazovky, který vám umožní zachytit celou obrazovku nebo zachytit aktivní okno na obrazovce. Snímky obrazovky se automaticky ukládají do složky Snímky obrazovky v knihovně Obrázky. Tato funkce funguje bezchybně, dokud ji nezkusíte použít na tabletu, kde možná nebudete mít k práci nic víc než klávesnici na obrazovce. Klávesnice na obrazovce, ať už se jedná o výchozí rozložení nebo standardní rozložení klávesnice, postrádá klávesu PrntScr, která je potřebná k provedení funkce snímku obrazovky. Chcete-li pořídit snímek obrazovky na tabletu Surface nebo notebooku s dotykovou obrazovkou, který používáte v režimu tabletu, musíte použít pevné klávesy na boční straně zařízení, stejně jako smartphone.

Na tabletu Surface a na nejpopulárnějších přenosných počítačích s dotykovou obrazovkou dva v jednom je na boku nebo ve spodní části obrazovky tlačítko Windows. Na Surface je velmi snadné jej najít, ale možná se budete muset podívat pozorně na notebook. Toto tlačítko není stejné jako tlačítko napájení a bude na něm logo Windows.Chcete-li pořídit snímek obrazovky, podržte stisknuté tlačítko Windows a tlačítko pro snížení hlasitosti. To bude fungovat ve většině případů na notebooku dva v jednom a vždy na tabletu Surface. Na některých noteboocích to však nebude fungovat a místo toho se zapne Vypravěč. Pokud tomu tak je, byla funkce snímku obrazovky spojena s tlačítkem Windows + Volume Up. Stisknutím a podržením po dobu přibližně deseti sekund pořídíte celý snímek obrazovky. Načasujte si to dokonale tak, aby tlačítka byla stisknuta současně.

Pokud váš notebook/tablet pořizoval snímky obrazovky perfektně pomocí klávesy Windows + snížení hlasitosti, ale přestal fungovat, zkuste jinou kombinaci. Aktualizace systému Windows 10 mohla způsobit, že kombinace Windows + snížení hlasitosti přestala fungovat nebo byla spojena s jinou funkcí.

Získejte denní tipy do vaší schránky Newsletter Připojte se 35 000+ ostatní čtenáři
Jak začít s Procreate pro iPad Pro Předchozí Článek

Jak začít s Procreate pro iPad Pro

Jak vypnout rychlé přidání na Snapchat pro váš účet Čtěte Více

Jak vypnout rychlé přidání na Snapchat pro váš účet