Jak přepínat hodnoty mezi buňkami, řádky nebo sloupci v MS Excel

Při výběru textu v MS Word jste možná omylem klikli ve špatnou dobu nebo pustili tlačítko myši, když jste to nechtěli, a nakonec jste přeuspořádali text. Přehazování textu, když se to dělá náhodně, je otravné, ale funkce swap je přesto velmi užitečná a pokud přemýšlíte o aplikaci, jako je MS Excel, funkce swap je nutností. S MS Excel máte buňky naplněné daty, které možná budete muset prohodit mezi buňkami nebo dokonce mezi řádky a sloupci. Naštěstí má MS Excel funkci swap, která vám umožní snadno vyměnit data v buňkách. Zde je návod, jak to funguje.

Otevřete soubor Excel, ve kterém chcete zaměnit buňky, sloupce nebo řádky.Vyberte buňku, řádek nebo sloupec, jehož obsah chcete zaměnit, a podržte klávesu Shift. Poté klikněte na pravý okraj buňky a přetáhněte ji směrem ven. Neuvolňujte klávesu Shift.

Na obrázku níže můžete vidět, že jak přetahujete kurzor ven, mění se na jiný tvar v závislosti na poloze kurzoru.

Když se kurzor změní na tlustý vodorovný tvar „I“ ve spodní části sousední buňky, zamění hodnotu buňky s buňkou pod tímto řádkem. Podobně, pokud ji přesunete do horní části sousední buňky a nahoře se změní na tlustý vodorovný tvar „I“, hodnota buňky se zamění s buňkou nad sousední.

Pokud jej však přetáhnete napravo od sousední buňky a kurzor se změní na tlusté „I“, obsah vybrané buňky se zamění za obsah v sousední buňce, jak je znázorněno na obrázku výše.

Chcete-li zaměnit hodnoty mezi řádky a sloupci, vyberte celý řádek nebo sloupec a poté podržte klávesu Shift, než přetáhnete kurzor na řádek nebo sloupec, se kterým chcete zaměnit jeho hodnoty.

Uvolněte klávesu Shift a tlačítko myši, jakmile umístíte kurzor nad místo, kam chcete zaměnit obsah buňky/řádku/sloupce.

Získejte denní tipy do vaší schránky Newsletter Připojte se 35 000+ ostatní čtenáři
Jak opravit, že se aplikace Počasí na iPhone neaktualizuje Předchozí Článek

Jak opravit, že se aplikace Počasí na iPhone neaktualizuje

Stáhněte si a nainstalujte aplikace Android 4.4 KitKat na libovolné zařízení Jelly Bean Čtěte Více

Stáhněte si a nainstalujte aplikace Android 4.4 KitKat na libovolné zařízení Jelly Bean