Jak naskenovat QR kód v aplikaci Fotoaparát v iOS 11

Aplikace Fotoaparát v systému iOS již několik let nevěnuje velkou pozornost. A to i přesto, že Apple každý rok bez problémů vylepšuje fotoaparát na iPhonu. V minulosti došlo pouze k drobným vylepšením, ale nic výjimečně pozoruhodného. Apple přidává pouze pozoruhodné doplňky do aplikace Fotky. Jediným vylepšením aplikace Fotoaparát v iOS 10 byla možnost zachovat nastavení. V iOS 11 však Apple přidal novou funkci. Pohledem to nepoznáte, ale můžete naskenovat QR kód v aplikaci Fotoaparát.

Naskenujte QR kód v aplikaci Fotoaparát

K naskenování QR kódu v aplikaci Fotoaparát potřebujete pouze QR kód. Může být vytištěn nebo na obrazovce. Aplikace Fotoaparát v systému iOS dokáže přesně přečíst QR kód z papíru a obrazovky.

Otevřete aplikaci Fotoaparát. Ujistěte se, že jste v režimu fotografování nebo v režimu snímání čtverce. Pouze v těchto dvou režimech můžete naskenovat QR kód v aplikaci Fotoaparát. Namiřte telefon na kód pomocí aplikace Fotoaparát v jednom z těchto režimů. V horní části se zobrazí banner s obsahem, který byl zjištěn. Pokud na banner klepnete, otevře se odkaz, pokud na to QR kód ukazuje. V některých případech možná budete muset přejet prstem dolů po banneru, abyste viděli další možnosti.V některých případech, například pokud QR kód ukazuje na URL, můžete stáhnout oznamovací banner a zobrazit stránku uvnitř samotného oznámení. Je to dobrý způsob, jak se ujistit, že odkaz není škodlivý, i když na iOS to není velké riziko.

Pomocí aplikace Fotoaparát nemůžete naskenovat QR kód v žádném z režimů nahrávání videa a v režimech panoramatické fotografie. V režimech Fotografie a Čtverec aplikace Fotoaparát automaticky naskenuje QR kód, pokud se objeví v hledáčku. Může s ním také provádět řadu funkcí v závislosti na informacích v kódu.

Pokud například QR kód ukazuje na telefonní číslo, oznamovací banner nabídne možnost zavolat. Je to docela chytré a dokáže zjistit, zda je číslo správné, tj. má v sobě správný počet číslic, aby to bylo telefonní číslo. Pokud číslo není dostatečně dlouhé nebo krátké, aby to bylo telefonní číslo, aplikace Fotoaparát jednoduše nabídne jeho otevření v Safari. V současné době nelze skenovat čárové kódy pomocí aplikace Fotoaparát.

iOS 11 je aktuálně ve verzi beta. Vydání stabilní verze můžete očekávat v září/říjnu 2017.

Získejte denní tipy do vaší schránky Newsletter Připojte se 35 000+ ostatní čtenáři
Mohu provést kontrolu serióznosti bez čísla sociálního zabezpečení? Předchozí Článek

Mohu provést kontrolu serióznosti bez čísla sociálního zabezpečení?

Jak odinstalovat úložiště Kodi správným způsobem Čtěte Více

Jak odinstalovat úložiště Kodi správným způsobem