Jak změnit velikost ikon na ploše v systému Windows 10

Ikony na ploše jsou všechny stejně velké. Opravdu nezáleží na tom, k čemu ikona je; může to být jednoduchý textový soubor, může to být zástupce, EXE aplikace nebo koš. Všechny ikony budou mít stejnou velikost. Pokud máte obrazovku s vysokým rozlišením, ikony na ploše se pravděpodobně zdají být mnohem menší, zatímco na obrazovce s nízkým rozlišením se ikony zdají být mnohem větší. Pokud byste chtěli změnit velikost ikon na ploše a zvětšit nebo zmenšit je, můžete. Zde je návod.

Změňte velikost ikon na ploše

Existují dva způsoby, jak změnit velikost ikon na ploše. První metoda vás omezuje na tři velikosti; velké, střední a malé. Druhá metoda umožňuje libovolně měnit velikost ikon na ploše v systému Windows 10.

Kontextová nabídka na ploše

Klepněte pravým tlačítkem myši na prázdnou oblast na ploše a přejděte na Zobrazit. V dílčí nabídce budou uvedeny tři velikosti ikon na ploše, které můžete nastavit. Vyberte jednu ze tří velikostí a velikost ikony na ploše se změní.Volně měnit velikost ikon na ploše

Pokud chcete libovolně měnit velikost ikon na ploše mimo tři možnosti, které vám nabízí kontextová nabídka na ploše, můžete. Tento proces může vyžadovat trochu pokusů a omylů, ale nejspolehlivějším způsobem, jak toho dosáhnout, je myš.

Přejděte na plochu, podržte klávesu Ctrl na klávesnici a rolujte kolečkem myši. Posouváním v jednom směru se velikost zvětší, zatímco posouváním v opačném směru se zmenší. Směr posouvání zvýšení/snížení se může lišit v závislosti na systému.

Další metodou, kterou můžete zkusit libovolně měnit velikost ikon na ploše, je přejít na plochu a použít gesta svírání a roztahování na trackpadu.

Minimální a maximální velikost ikon na ploše bude záviset na velikosti obrazovky. Na větší obrazovce bude možné zobrazit mnohem větší ikony než na menší obrazovce. Nejmenší velikost se bude také lišit, ale to bude mít více společného s rozlišením obrazovky.

Pokud vám nevyhovuje největší nebo nejmenší velikost, kterou můžete nastavit z kontextové nabídky plochy, můžete použít metodu myši/štípnutí a získat menší nebo větší velikost, než umožňuje. Navíc, pokud potřebujete Průzkumník souborů, aby vám ukázal větší ikony pro různé soubory, můžete použít přesně stejný trik ve složce. Kontextová nabídka v Průzkumníku souborů bude mít také možnosti změny velikosti ikon.

Potřebujete změnit rozestup ikon ve Windows 10? Pokryli jsme vás.

Získejte denní tipy do vaší schránky Newsletter Připojte se 35 000+ ostatní čtenáři
Jak začít s Procreate pro iPad Pro Předchozí Článek

Jak začít s Procreate pro iPad Pro

Jak vypnout rychlé přidání na Snapchat pro váš účet Čtěte Více

Jak vypnout rychlé přidání na Snapchat pro váš účet