Jak odebrat názvy zástupců na ploše pro zlepšení estetiky

Vaše pracovní plocha je jedním z nejcennějších míst ve Windows. Poskytuje vám okamžitý přístup k často používaným programům, souborům a složkám a tyto zkratky si můžete uspořádat, jak chcete. Ve výchozím nastavení se na ploše systému Windows pod každou ikonou zástupce, kterou vytvoříte, zobrazí název, který vám umožní rychle identifikovat položky, které chcete otevřít. I když lze ikony zástupců snadno přejmenovat, operační systém Microsoftu nenabízí možnost, která by text zkratky úplně odstranila. Pokud chcete zjednodušit zobrazování ikon na ploše Windows, řekněme, vylepšit estetiku, můžete tyto štítky z ikon na ploše odstranit jednoduchým trikem.Chcete-li začít, klikněte pravým tlačítkem myši na ikonu zástupce na ploše a poté klikněte na možnost Přejmenovat a odstraňte název.

Nyní byste měli stisknout a podržet klávesu Alt na klávesnici a zadat 255 (a přitom stále držet klávesu Alt) pomocí pravé numerické klávesnice. Je třeba poznamenat, že musíte použít pouze klávesy numerické klávesnice, nikoli klávesy umístěné nahoře. Ujistěte se, že máte na klávesnici zapnutý Numlock a zadejte 255 pomocí malých číselných kláves vedle běžných písmen.

Jakmile zadáte 255, stiskněte klávesu Enter a ikona zástupce na ploše nebude mít pod sebou žádný nadpis, jak je znázorněno na obrázku níže. Ikona položky zůstane nedotčena, zatímco skutečný text automaticky zmizí. U některých zástupců se může zobrazit dialogové okno Přístup k souboru odepřen, ve kterém můžete jednoduše kliknout na Pokračovat a dokončit přejmenování zástupce.

Samozřejmě můžete podobným způsobem přejmenovat více položek odstraněním textu z téměř všech zástupců na ploše, které máte. Po prvním příkazu pro přejmenování však budete muset zadat příkaz Alt + 255 dvakrát, když zůstane další v řadě. Je to proto, že znak Alt + 255 je v podstatě prázdný název a systém Windows vám neumožňuje umístit stejné názvy souborů zkratek do dvou souborů. Proto pro třetí ikonu zadejte Alt + 255 třikrát, pro čtvrtou ikonu čtyřikrát a tak dále. Po přejmenování všech ikon na ploše to bude vypadat jako na obrázku níže.

Získejte denní tipy do vaší schránky Newsletter Připojte se 35 000+ ostatní čtenáři
Jak začít s Procreate pro iPad Pro Předchozí Článek

Jak začít s Procreate pro iPad Pro

Jak vypnout rychlé přidání na Snapchat pro váš účet Čtěte Více

Jak vypnout rychlé přidání na Snapchat pro váš účet