Jak vložit obrázek do vrstvy v GIMPu ve Windows 10

GIMP nefunguje jako většina ostatních editorů obrázků. Má všechny nejlepší funkce, které mají pokročilé nástroje pro úpravu obrázků, jako je Photoshop, ale to, jak fungují, je jiný příběh. Téměř ve všech aplikacích pro úpravu obrázků platí, že když vložíte obrázek ze schránky do souboru projektu, automaticky se vytvoří nová vrstva a obrázek se vloží do vrstvy. V GIMPu můžete udělat totéž, ale proces bude trochu jiný. Zdá se, že přidání nové vrstvy a následné vložení obrázku nestačí.

Vložte obrázek do vrstvy v GIMPu

Otevřete GIMP a vytvořte nový soubor s rozměry, které potřebujete. Zkopírujte a vložte obrázek buď z disku nebo z jiného souboru GIMP do nového souboru, který jste právě vytvořili. V tomto okamžiku je důležité zkontrolovat, zda je obrázek, který jste vložili, větší než velikost vašeho plátna. Pokud ano a vytvoříte z ní vrstvu, ztratíte vše, co se nevejde na plátno. Normálně bude velký obrázek snadno rozpoznatelný, ale pokud si nejste jisti a myslíte si, že rohy se ořezávají trochu blízko okraje plátna, klepněte na klávesovou zkratku Shift+S.Tím se obrázek přepne do režimu změny měřítka/změny velikosti. Uvidíte celý obrázek a uvidíte obrys plátna, takže můžete vidět rozdíl ve velikosti. Zmenšete obrázek nebo se posuňte, abyste získali část, kterou chcete zahrnout na plátno. Jde o to, abyste se ujistili, že máte uvnitř vrstvy tolik obrazu, který chcete použít.

Až budete hotovi, podívejte se do okna Vrstvy. Uvidíte, že se obrázek zobrazí jako „Plovoucí výběr (Vložená vrstva)“. Ujistěte se, že je vybrána, a poté klikněte na zelené tlačítko nové vrstvy. Tím se obrázek vloží do vlastní vrstvy.

Poté jej můžete upravit, jak chcete.

Chování GIMPu se liší od chování Photoshopu, aplikace, pro kterou je v mnoha případech alternativní aplikací, ale to nutně neznamená, že její provedení je špatné. Dokud položka není přeměněna na vrstvu, můžete ji upravovat tak, jak je. Jakmile se stane vrstvou, převezme vlastnosti a omezení funkce, což znamená, že některé možnosti úprav již nemusí být dostupné.

Získejte denní tipy do vaší schránky Newsletter Připojte se 35 000+ ostatní čtenáři
Mohu provést kontrolu serióznosti bez čísla sociálního zabezpečení? Předchozí Článek

Mohu provést kontrolu serióznosti bez čísla sociálního zabezpečení?

Jak odinstalovat úložiště Kodi správným způsobem Čtěte Více

Jak odinstalovat úložiště Kodi správným způsobem