Jak upravit soubor Hosts v systému Windows 10

Soubor hostitelů je systémový soubor, který se nachází v systémech Windows, Linux a macOS. Na všech třech operačních systémech slouží víceméně ke stejnému účelu; mapování domén na IP adresy. Pokud jste se nikdy nedotkli svého souboru Hosts, je pravděpodobné, že je to jen prázdný soubor TXT na vašem disku, který vyvolává otázku, k čemu to je? Proč lidé potřebují upravovat soubor Hosts? Co se stane, když přidáte nebo odeberete něco z tohoto souboru?

Soubor Hosts je pozůstatkem ze starých časů internetu. Kdysi, když DNS nebylo věcí, byly tyto soubory tím, co překládalo doménu na IP. Přísně vzato, už nejsou potřeba, ale stále jsou uchovávány většinou pro použití v sítích. Lidé nyní obvykle používají soubor Hosts k blokování určitých domén, ačkoli hostitelský soubor lze použít k přesměrování webové stránky, pojmenování zařízení ve vaší síti a dalším. Hostitelský soubor v podstatě dělá to, co DNS, tj. dáte mu doménu a IP adresu a když zadáte doménu do prohlížeče, hostitelský soubor ví, na kterou IP vás má poslat.

Upravte soubor Hosts

Hostitelský soubor můžete upravit ve Windows 7, 8/8.1 a 10 pomocí následující metody. Platí stejná pravidla. K úpravě hostitelského souboru budete potřebovat administrátorská práva.Umístění souboru hostitelů

Přejděte na následující umístění a vyhledejte soubor s názvem ‚hosts‘.

|_+_|

Je to jednoduchý textový soubor, i když na konci neuvidíte příponu TXT. Chcete-li soubor otevřít, klikněte na něj pravým tlačítkem a jako aplikaci, kterou chcete otevřít, vyberte Poznámkový blok.

Než upravíte soubor hosts, je dobré si jej někam zazálohovat. Je vzácné, že by úprava tohoto souboru porušila něco vážného. Maximálně to může způsobit problémy s přístupem na určité webové stránky. Bez ohledu na to je mít zálohu nejjednodušší způsob, jak zmírnit jakékoli problémy. Pokud často upravujete soubor hosts, může být dobré ponechat si zálohu každé verze.

Přidat doménu

Chcete-li přidat doménu do hostitelského souboru, potřebujete název domény a její IP adresu.

Syntax:

|_+_|

Příklad:

|_+_|

Ujistěte se, že před název domény nepřidáváte http nebo https. Jednoduše přidejte tento řádek do souboru hosts, uložte změnu a restartujte prohlížeč. K mapování webové stránky můžete použít veřejnou IP adresu nebo můžete použít soukromou IP adresu a namapovat síťový systém nebo server na jeho síťovou adresu.

Blokovat doménu

Chcete-li zablokovat doménu, potřebujete pouze doménu. Přesměrujete doménu do vlastního systému. Otevřete soubor hosts a vyhledejte v něm komentář s localhost. Toto je váš systém.

Syntax:

|_+_|

Příklad:

|_+_|

Uložte změny a restartujte prohlížeč. Proxy lze použít k obejití domény blokované souborem hosts.

Výchozí soubor hostitelů Windows 10

Níže je uveden obsah nezměněného souboru hostitelů v systému Windows 10;

|_+_|

Hosts File Tools

Existuje mnoho aplikací, které upravují soubor hosts. V podstatě poskytují GUI pro to, co můžete dělat pouze s Poznámkovým blokem. Pokud jste nervózní z úpravy souboru hosts, můžete použít jeden z těchto nástrojů. Ujistěte se, že používáte spolehlivý a porovnejte změny, které provede později, jen pro jistotu.

Získejte denní tipy do vaší schránky Newsletter Připojte se 35 000+ ostatní čtenáři
Jak začít s Procreate pro iPad Pro Předchozí Článek

Jak začít s Procreate pro iPad Pro

Jak vypnout rychlé přidání na Snapchat pro váš účet Čtěte Více

Jak vypnout rychlé přidání na Snapchat pro váš účet