Jak získat živý počet slov v Dokumentech Google v Chrome

MS Word je pro mnoho lidí oblíbeným textovým procesorem, ale není to bezplatná aplikace. Abyste mohli aplikace používat, musíte si buď zakoupit sadu Office, nebo získat předplatné Office 365. Pro ty, kteří si to nemohou dovolit, jsou Dokumenty Google dobrou alternativou. Nemá všechny funkce, které má MS Word, ale je to docela dobré. Jedna poměrně základní funkce, kterou Dokumenty Google nemají, je živé počítadlo slov. Počet slov můžete zkontrolovat v Dokumentech Google, ale to je tak vše. Počítadlo slov je rozšíření pro Chrome, které přidává aktuální počet slov do Dokumentů Google.

Počet slov v Dokumentech Google

Nainstalujte rozšíření Wordcounter v prohlížeči Chrome a navštivte Dokumenty Google. Vyberte jakýkoli dokument, nový nebo dokument, který jste vytvořili před instalací rozšíření.

Uvidíte plovoucí lištu, která vám řekne aktuální počet slov. Začněte psát a uvidíte, že se to aktualizuje v reálném čase.



Počítadlo slov přidá vedle řádku URL ikonu kalkulačky, kterou můžete použít k zapnutí/vypnutí počítadla slov. Díky tomu je rozšíření nejen skvělým způsobem, jak přidat živý počet slov do Dokumentů Google, ale také uživatelům umožňuje mnohem snadněji kontrolovat počet slov. Vestavěná metoda pro kontrolu počtu slov je stále dobrá, pokud potřebujete další informace, jako jsou znaky a stránky.

Chcete-li zobrazit tyto informace, přejděte na Nástroje>Počet slov.

Dokumenty Google mají schopnost počítat slova a pravděpodobně se aktualizují při každém stisknutí klávesy, takže skutečnost, že počet slov není aktivní nebo je snáze viditelný, znamená, že jde o návrh. Dokumenty Google pravděpodobně chtějí minimální rozhraní, které zabraňuje rozptylování uživatelů. Pokud započítáte také další funkce, které má Dokumenty Google, jako je komentování, chat a spolupráce, rozhraní dostane výjimečně zaneprázdněné a pravděpodobně by se v tom všem ztratilo.

Plovoucí počítadlo slov se nedrží v horní části dokumentu. Sleduje vás, jak píšete. Bude to na stejném řádku, na kterém píšete. Pokud kliknete někam jinam v textu, který jste již napsali, počítadlo přeskočí na toto místo, ale neřekne vám počet slov, kterých jste do tohoto bodu dosáhli. Počítadlo slov vám vždy poskytne celkový počet slov, což je trochu škoda. Pokud potřebujete získat počet slov pro konkrétní část dokumentu, musíte ji nejprve vybrat a poté přejít na Nástroje>Počet slov.

Získejte denní tipy do vaší schránky Newsletter Připojte se 35 000+ ostatní čtenáři
Mohu provést kontrolu serióznosti bez čísla sociálního zabezpečení? Předchozí Článek

Mohu provést kontrolu serióznosti bez čísla sociálního zabezpečení?

Jak odinstalovat úložiště Kodi správným způsobem Čtěte Více

Jak odinstalovat úložiště Kodi správným způsobem