Jak převést soubor MOV na MP4 v systému MacOS

QuickTime je přehrávač videa na macOS a je to jedna z nejméně oblíbených aplikací, které Apple vyvinul. To znamená, že až do Sierry to mělo jednu spásu; mohl by převést soubor MOV na soubor MP4. Tato funkce je nyní pryč, takže pokud používáte verzi macOS, která je Sierra nebo novější, nemáte jednoduchý způsob, jak převést soubor MOV na MP4. Budete muset použít iMovie. Dodává se předinstalovaný v nejnovějších verzích macOS, takže byste jej již měli mít ve svém systému. Bohužel je to komplikované používat natolik, že by mohlo stačit poslat vás hledat alternativu. Zde je návod, jak můžete pomocí iMovie převést soubor MOV na MP4.

Převést MOV na MP4

Otevřete iMovie a vytvořte nový projekt. Přidejte soubor MOV do knihovny projektu přetažením do oblasti Moje média. Po přidání jej přetáhněte na časovou osu. To je vše, co musíte udělat.Nyní můžete soubor exportovat jako soubor MP4. Přejděte na Soubor>Sdílet>Soubor.

Na panelu, který se otevře, vyberte rozlišení a kvalitu videa. Nevybírejte ProRes, protože znovu skončíte se souborem MOV. Všechny ostatní vlastnosti vám poskytnou soubor MP4. Klikněte na Další, pojmenujte soubor a uložte jej, kam chcete.

Tento proces není složitý, ale iMovie je stěží intuitivní. Funkce, která vám umožňuje převést soubor na soubor MP4, je skryta pod možností „Sdílet“. Opravdu byste nečekali, že tam najdete funkci ukládání.

Soubory MOV lze převádět pomocí online aplikací, ale pokud prozkoumáte možnost exportu, budete moci libovolně měnit kvalitu a vybrat libovolné rozlišení. Získáte odhad velikosti výstupního souboru a ta se změní tak, aby odpovídala kvalitě, kterou jste nastavili. Je to užitečné, pokud potřebujete, aby soubor neměl určitou velikost. Pokud jde o možnost ‚Komprimovat‘, můžete si vybrat, co chcete. Nezmění formát.

Pokud jde o to, proč potřebujete převádět soubory MOV konkrétně na soubory MP4, je to proto, že vestavěný nástroj pro nahrávání obrazovky v systému macOS ukládá nahrávky jako soubory MOV. Soubory MOV nejsou tak univerzálně podporovány jako soubory MP4, ve skutečnosti se ani nepřibližují. Navíc mají tyto soubory tendenci být větší a pokud máte omezení velikosti, na které je třeba dávat pozor, soubor MOV může být problémem.

Získejte denní tipy do vaší schránky Newsletter Připojte se 35 000+ ostatní čtenáři
Mohu provést kontrolu serióznosti bez čísla sociálního zabezpečení? Předchozí Článek

Mohu provést kontrolu serióznosti bez čísla sociálního zabezpečení?

Jak odinstalovat úložiště Kodi správným způsobem Čtěte Více

Jak odinstalovat úložiště Kodi správným způsobem