Jak připojit telefon k systému Windows 10

Telefony toho dnes dokážou opravdu hodně. Neomezují se pouze na přijímání hovorů a odesílání e-mailů. Stále více lidí dokáže pracovat na cestách pouze s chytrým telefonem. Jejich pracovní postup je přerušen pouze tehdy, když musí přejít z telefonu na plochu. Pracovní postup se přeruší, protože uživatelé zkoušejí přesouvat soubory a otevírat odkazy na ploše. Apple rozpoznal toto přerušení pracovního postupu a představil funkci nazvanou ‚Handoff‘ v iOS a macOS. Tato funkce dává uživatelům platforem mimo jiné univerzální schránku. Je to pěkná funkce, ale Microsoft ji jen vylepšil. V aktualizaci Fall Creators Update budete moci připojit svůj telefon k Windows 10 a posílat mezi nimi odkazy a soubory. Tato funkce není omezena pouze na telefony se systémem Android nebo Windows. Funguje to i s iOS.

Připojte svůj telefon k Windows 10

Váš Windows 10 musí být nakonfigurován tak, aby fungoval s vaším účtem Microsoft. Telefon nelze připojit k systému Windows 10 pomocí místního účtu. Budete také muset nainstalovat aplikaci do telefonu a připojit ji k účtu Microsoft.

Na ploše

Otevřete aplikaci Nastavení a přejděte do skupiny nastavení Telefon. Klikněte na tlačítko „Přidat telefon“. Pokud již vidíte telefon, který si nepamatujete, že jste přidali, je to tam, protože v něm máte nainstalovanou aplikaci Cortana.Zadejte své telefonní číslo, aby vám systém Windows 10 mohl poslat odkaz ke stažení aplikace, kterou potřebujete nainstalovat. To je vše, co musíte udělat na ploše. Zbytek je na vašem telefonu.

Na vašem telefonu

Navštivte odkaz, který obdržíte, a nainstalujte si aplikaci, na kterou vás odkazuje. V systému iOS se aplikace nazývá Continue on your PC. Po instalaci otevřete jakoukoli aplikaci, která podporuje nabídku sdílení, např. Chrome pro iOS.

Na horním řádku aplikací na listu sdílení přejeďte prstem až na doraz a klepněte na tlačítko Více. Na kartě Aktivity povolte Pokračovat na PC.

Vraťte se na list sdílení a klepněte na možnost Pokračovat v počítači. Aplikace se zeptá, zda chcete pokračovat nyní nebo později. Při prvním použití aplikace k pokračování na počítači se budete muset přihlásit ke svému účtu Microsoft a dát mu přístup k datům v telefonu.

Dále vyberte, na který počítač chcete odeslat informace. To je vše. Pokud jste odeslali odkaz, automaticky se otevře na ploše Windows 10 v Microsoft Edge.

Jak dobře to funguje?

Tato funkce je úžasná. Funguje to bez problémů a je to rychlé. Nemusíte čekat, až vám odkaz nebo soubory dorazí na plochu. Jakékoli zpoždění je způsobeno pomalým připojením k internetu. Tato funkce je i v současném stavu beta solidním vítězem. Je univerzální a nezamyká žádný konkrétní telefon. Je to rychlé. Jediným nedostatkem je samozřejmě to, že vás to nutí používat Microsoft Edge. Možná bude EdgeDeflector schopen donutit jej používat váš výchozí prohlížeč. Bez ohledu na to bude tato funkce dobře přijata.

Získejte denní tipy do vaší schránky Newsletter Připojte se 35 000+ ostatní čtenáři
Mohu provést kontrolu serióznosti bez čísla sociálního zabezpečení? Předchozí Článek

Mohu provést kontrolu serióznosti bez čísla sociálního zabezpečení?

Jak odinstalovat úložiště Kodi správným způsobem Čtěte Více

Jak odinstalovat úložiště Kodi správným způsobem