Jak získat přístup k síťovému umístění v příkazovém řádku v systému Windows 10

Příkazový řádek je jednou ze dvou standardních terminálových aplikací, které najdete ve Windows 10. Druhou je PowerShell a mezi těmito dvěma je poměrně dost rozdílů. Příkazový řádek existuje mnohem déle než PowerShell a je logické, že jej používá více lidí. Pomocí příkazového řádku se můžete přesunout do libovolného adresáře v systému a spouštět v něm příkazy. Můžete narazit na mírný problém, pokud se pokoušíte přesunout do složky s mezerou v názvu, ale existuje na to jednoduchý trik.

Pokud se pokoušíte získat přístup k síťovému umístění v příkazovém řádku, příkaz cd tuto úlohu neprovede. Chybová zpráva, která se vám zobrazí, vás ve skutečnosti může vést k domněnce, že nemůžete přistupovat k síťovému umístění v příkazovém řádku a spouštět v něm příkazy. to není pravda. Pro úlohu stačí použít jiný příkaz.

Umístění sítě v příkazovém řádku

Když použijete příkaz cd a navážete na něj síťové umístění, příkazový řádek vám řekne, že „CMD nepodporuje cesty UNC jako aktuální adresáře“. Rychlé vyhledávání vám řekne, že cesta UNC je cesta s dvojitými lomítky nebo zpětnými lomítky, což je to, co má síťová cesta.Chcete-li přesunout příkazový řádek do síťového adresáře, musíte použít příkaz pushd. Nejprve získejte úplnou cestu k umístění v síti, ke kterému chcete získat přístup. Na níže uvedeném snímku obrazovky je úplná cesta ke složce, která je otevřena v Průzkumníku souborů;

|_+_|

Cesta není jednoduše Z:, kterou získáte, když ji zkusíte zkopírovat z adresního řádku.

Jakmile budete mít cestu, spusťte následující příkaz. Pokud je v cestě mezera, uzavřete cestu do uvozovek.

Syntax

|_+_|

Příklad

|_+_|

Všimnete si, že příkazový řádek přiděluje síťovému umístění jiné písmeno jednotky než to, které vidíte v Průzkumníku souborů. To není důvod k obavám.

Pokud vás zajímá, jak to funguje v PowerShellu, nemusíte. PowerShell vám umožní přepnout do síťového umístění pomocí příkazu cd.

Syntax

|_+_|

Příklad

|_+_|

Na rozdíl od příkazového řádku nemá PowerShell potíže s cestami UNC. Pokud chcete, můžete místo příkazového řádku použít PowerShell. Liší se od příkazového řádku, ale není méně výkonný. Ve skutečnosti zjistíte, že v mnoha případech, přičemž výše uvedený případ je dobrým příkladem, je práce s PowerShellem snazší.

Získejte denní tipy do vaší schránky Newsletter Připojte se 35 000+ ostatní čtenáři
Jak skrýt sváteční loga Google na stránce Nová karta Chrome Předchozí Článek

Jak skrýt sváteční loga Google na stránce Nová karta Chrome

Sledujte NFL na Kodi: Nejlepší doplňky pro rok 2021 pro živé přenosy NFL Čtěte Více

Sledujte NFL na Kodi: Nejlepší doplňky pro rok 2021 pro živé přenosy NFL