Opravte chyby při spouštění Kodi: Několik věcí, které můžete vyzkoušet

Kodi je pozoruhodně robustní streamovací platforma, ale i ona se může stát obětí problémů, které způsobují selhání spouštění. Dnes se hluboce ponoříme do možných problémů, které vedou k nestabilitě při spuštění, a provedeme vás řešením problémů a jejich řešením.

Není mnoho věcí, které jsou více frustrující než selhání spuštění Kodi. Jako většina špatných věcí v životě se stávají, když je nejméně potřebujeme. Open source povaha Kodi otevírá dveře každému, kdo chce vytvořit nový doplněk. Bohužel ne všichni programátoři mají stejné ladicí schopnosti, což může vést k problémům při spuštění.Aby bylo možné zavést systém, musí Kodi komunikovat s operačním systémem zařízení, na kterém běží, které samy o sobě nejsou nutně bez chyb než jakýkoli jiný software. A konečně, Kodi musí také sdílet počítačové zdroje s dalším softwarem běžícím v systému, což je další možná příčina problémů.

V tomto článku se vám pokusíme poskytnout několik tipů, jak najít příčinu selhání spuštění Kodi a opravit je. Začneme diskusí o několika obecných opravách, které můžete vyzkoušet a které by mohly vyřešit mnoho problémů. Poté se podíváme na nejčastější příčiny selhání. Protože mnoho selhání je způsobeno doplňky, vysvětlíme také, jak provést nějaké systematické ladění doplňků, které vám pomohou určit, který doplněk je viníkem. Dále budeme diskutovat o tom, jak provést přeinstalaci Kodi od nuly tak bezbolestně, jak jen může být. Když všechno ostatní selže, možná nemáte jinou možnost, než se uchýlit k tomuto extrémnímu opatření. Nakonec vám dáme několik tipů, jak zabránit haváriím při spuštění Kodi.

Získejte #1 hodnocenou VPN 60% sleva na 2letý tarif

Pro lepší soukromí a bezpečnostZvažte použití VPN

V závislosti na tom, kde žijete, může váš ISP monitorovat internetovou aktivitu, aby se ujistil, že všichni dodržují jejich podmínky. A když má ISP podezření (i mylně), že by je uživatel mohl porušovat, důsledky mohou zahrnovat snížení rychlosti, zasílání oznámení o porušení autorských práv nebo dokonce přerušení služby. VPN chrání vaše soukromí tím, že šifruje data tak, že je téměř nemožné je prolomit. Navíc VPN umožňuje obejít geografická omezení. Svou polohu můžete dokonce podvrhnout, abyste vypadali, že se nacházíte někde jinde.

Výběr VPN je náročný úkol. K dispozici je tolik dodavatelů a jejich reklama může být někdy zavádějící. Důležité faktory, které je třeba při výběru zvážit, jsou vysoká rychlost připojení aby se zabránilo ukládání do vyrovnávací paměti, zásadu zákazu protokolování k další ochraně vašeho soukromí, žádná omezení použití pro přístup k libovolnému obsahu plnou rychlostí a software, který je k dispozici pro vaše zařízení .

NordVPN – Základní upgrade pro Kodi

Navštivte nordvpn.com

Jsme velkými fanoušky Kodi, ale nikdy bychom vám jej nedoporučovali používat bez VPN. I když zůstanete na přímém a úzkém streamování pouze oficiálního obsahu v mezích zákona, poskytovatelé internetových služeb stále považují vaši aktivitu za podezřelou a budou agresivně omezovat váš provoz. Ale s NordVPN zablokujete jakýkoli dohled třetích stran – ať už jde o vašeho ISP, vládu nebo (ne)přátelského hackera ze sousedství.

To vše díky šifrování NordLynx, špičkovému tunelovacímu protokolu vyvinutému pro maximální rychlost a bezpečnost. Pomocí šifry 256-AES-GCM je vaše připojení k jejich rozsáhlé síti (více než 5 800 serverů v 59 zemích) zcela neproniknutelné hrubou silou – a je tak zabezpečené proti široké řadě hrozeb pro vaše soukromí online. To znamená žádné škrcení a definitivní konec obávaného vyrovnávacího kola Kodi!

Navíc, protože existuje tolik serverů, ze kterých si můžete vybrat, můžete novou virtuální IP adresu zfalšovat z jakéhokoli koutu světa. Můžete se tak dostat přes geobloky a získat přístup k mezinárodnímu obsahu, který byste jinak na Kodi nemohli streamovat. Funguje to i opačně; Pokud cestujete do zahraničí s Kodi na notebooku nebo Firesticku, můžete se vrátit domů a získat přístup ke svým oblíbeným známým pořadům a filmům. Ať už používáte NordVPN, buďte v klidu, protože víte, že jejich přísná politika bez protokolování odstraňuje jakoukoli stopu vaší aktivity.

Přečtěte si náš celý Recenze NordVPN .

Klady
 • Vysoce dostupné plány
 • 5 400+ serverů po celém světě
 • Silné bezpečnostní prvky
 • Neuchová žádná metadata vašeho procházení
 • Skvělý zákaznický servis přes chat.
Nevýhody
 • Některé servery mohou být nespolehlivé
 • Zpracování vrácení peněz může trvat až 30 dní.
ZÁKLADNÍ ZABEZPEČENÍ KODI:NordVPN je nezbytný nástroj pro vylepšení vašeho zážitku s Kodi, odblokování obsahu a zastavení omezování ISP.Získejte obrovskou 68% slevu na 3letý plán (3,71 $/měsíc), podpořenou bezproblémovou 30denní zárukou vrácení peněz.

Obecné, univerzální opravy, které je třeba nejprve vyzkoušet

Existuje několik jednoduchých věcí, které můžete zkusit opravit selhání spuštění Kodi. Jsou relativně snadné a mohou jen vyřešit problém.

 1. Ujistěte se, že používáte nejnovější verzi Kodi. Selhání spuštění Kodi jsou často způsobena aktualizacemi doplňků, které nejsou kompatibilní se staršími verzemi Kodi.
 2. Ověřte, zda jsou na vašem zařízení nainstalovány nejnovější opravy operačního systému. To platí zejména v případě, že Kodi začne havarovat po instalaci nové verze. Může to vyžadovat opravu vašeho operačního systému, která ještě nebyla nainstalována.
 3. Ujistěte se, že jste nainstalovali doplňky pouze z jejich oficiálních úložišť. Některé doplňky jsou dostupné z více úložišť, ale každý má pouze jeden domov. Odtud byste jej měli nainstalovat.

Různé havárie vyžadují různé opravy

Pokud Kodi vždy fungovalo dobře a najednou začne padat při spuštění, může to být jen jeden důvod, něco se nedávno změnilo. Na rozdíl od auta nebo jiných mechanických zařízení se software neopotřebovává a nakonec se rozbije. Oprava pádů při spuštění Kodi tedy není nic jiného než najít, co se změnilo, a vrátit to, jak to bylo. Zní to jednoduše, že? No, ve skutečnosti je to trochu složitější, než si myslíte. Důvod: mnoho změn se děje automaticky, aniž byste o nich věděli.

Některé běžné příčiny selhání spouštění Kodi

Existují dva hlavní typy selhání spuštění Kodi:

 • Ty způsobené změnami Kodi, jeho součástí a rozšíření
 • Ty způsobené vnějšími faktory nebo interakcí Kodi se zařízením, kde běží, a/nebo jiným softwarem běžícím na tomto zařízení

Nedávný upgrade Kodi

Nedávný upgrade Kodi je běžnou příčinou selhání spouštění Kodi. Víte, vývojový tým Kodi tráví značné množství času laděním a testováním svého kódu. Neexistuje však způsob, jak mohou testovat všechny možné kombinace hardwaru a softwaru na všech podporovaných platformách. To je důvod, proč existuje beta testování, kde běžní uživatelé testují software, aby se ujistili, že je co nejvíce bez chyb.

Pokud jste právě upgradovali Kodi na zcela novou verzi a dojde k chybě, máte několik možností. Prvním z nich (a je to běžné řešení tolika problémů, zejména ve světě Windows) je restartování zařízení. Může to být vše, co je potřeba.

Pokud po restartu zjistíte, že váš nedávno upgradovaný Kodi stále selhává, pravděpodobně nebudete mít jinou možnost, než se vrátit zpět k předchozí verzi. Ale nedělejte to hned. Problém může být někde jinde. Může existovat doplněk, který není kompatibilní s novější verzí Kodi a způsobí jeho selhání. Mohlo by proto být dobrý nápad projít si systematické ladění doplňků popsané níže.

Nově nainstalovaný nebo aktualizovaný doplněk

Toto je pravděpodobně nejčastější příčina selhání spuštění Kodi. A je nejjednodušší ladit, pokud jste opatrní se způsobem instalace doplňků. Nejlepším postupem je restartovat Kodi po instalaci nebo upgradu jakéhokoli doplňku. Tímto způsobem, pokud se Kodi po restartu zhroutí, budete okamžitě vědět, který doplněk je na vině. Na druhou stranu, pokud jste nainstalovali a/nebo upgradovali několik doplňků a zjistíte, že Kodi při spuštění selže, budete muset projít Systematické ladění doplňků proces najít který z nich.

Ale i když jste nainstalovali nebo upgradovali pouze jeden doplněk předtím, než Kodi začal padat, jak jej odstraníte, když se Kodi nespustí? Je to poměrně jednoduché, musíte odstranit adresář doplňku. Zde je návod, jak na to. V zájmu tohoto tutoriálu budeme předpokládat, že jsme zjistili, že doplněk Bob Unleashed je ten, který způsobuje selhání spuštění Kodi.

Nejprve musíte začít od Kodi uživatelská data složku. Jeho umístění se liší v závislosti na vašem operačním systému. Zde jsou umístění těch nejběžnějších:

  Android: Android/data/org.xbmc.kodi/files/.kodi/userdata/ iOS: /private/var/mobile/Library/Preferences/Kodi/userdata/ Linux: ~/.kodi/userdata/ Mac: /Users//Library/Application Support/Kodi/userdata/ OpenELEC: /storage/.kodi/userdata/ Okna: Klikněte na Start tlačítko – Zadejte %APPDATA%kodiuserdata – Stiskněte Vstupte

z uživatelská data složku, otevřete addon_data složku a najděte složku podezřelého doplňku. Přestože jsou názvy složek poněkud tajemné, měli byste být schopni rozpoznat tu, kterou hledáte. V našem příkladu se složka nazývá plugin.video.bob.unleashed .

Jednoduše smažte složku, abyste odstranili doplněk z Kodi. Když restartujete Kodi, všimnete si dvou věcí. Za prvé, již nepadá a za druhé, doplněk tam již není,

Živá antivirová ochrana

Váš antivirus může způsobit selhání spouštění Kodi. Souvisí to s funkcí ochrany živého souborového systému některých antivirových programů. Tento problém se někdy projeví jako systematické pády hned při spuštění, ale také jako pády, ke kterým dojde během minuty nebo dvou po spuštění. Viděli jsme také případy, kdy Kodi začínal dobře, ale zhroutil se, kdykoli jsme se pokusili nainstalovat nové doplňky nebo upgradovat stávající.

Oprava tohoto problému je nad rámec článku, protože metoda se liší software od softwaru. Většinu času lze ochranu v reálném čase snadno deaktivovat, ať už dočasně nebo trvale. Můžete také kontaktovat podporu poskytovatele antivirového programu. Možná mají trvalé řešení.

Systematické ladění doplňků

Pokud z nějakého důvodu nevíte, které rozšíření způsobuje selhání Kodi při spuštění, budete muset provést nějaké systematické ladění. Vyzbrojte se trpělivostí. Není to složité, zvláště pokud budete postupovat podle našich podrobných pokynů, ale může to chvíli trvat. Vše závisí na počtu doplňků zahrnutých ve vaší instalaci Kodi.

Nejprve se ujistěte, že Kodi již neběží. Poté vyhledejte uživatelská data složku. Potřebujete pomoc s vyhledáním složky uživatelských dat? Stačí si přečíst předchozí část, dali jsme vám nejčastější místa, kde to najdete. Jakmile ji najdete, přejmenujte ji. Doporučujeme jej přejmenovat na OLD_userdata.

Jakmile to uděláte, spusťte Kodi. Startuje to správně? Pokud ano, znamená to něco ve vás uživatelská data složka způsobila selhání Kodi. Nyní můžete Kodi ukončit.

Poté – a to nějakou dobu trvá – zkopírujte každou složku ze složky OLD_userdata do nové. Věnujte zvláštní pozornost složce addon_data, kde by měla být každá podsložka zkopírována samostatně. Po zkopírování každé složky zkuste spustit Kodi. Pokud dojde k selhání, je příčinou selhání složka, kterou jste právě zkopírovali.

Nyní, když jste identifikovali pravděpodobnou příčinu, odstraňte složku a zkopírujte celý obsah složky uživatelských dat KROMĚ podezřelé. Zkuste znovu spustit Koid. Pokud to funguje, potvrdili jste příčinu havárie. Jednoduše přestaňte používat odpovídající doplněk, dokud nebude k dispozici aktualizovaná verze.

Když vše ostatní selže, znovu nainstalujte

Ale co když bez ohledu na to, co zkoušíte, nemůžete najít příčinu selhání spuštění Kodi a opravit ji? Pak si pravděpodobně budete muset vybrat, než si stáhnout novou kopii Kodi buď z příslušného obchodu s aplikacemi nebo z kodi.tv a provést kompletní přeinstalaci od nuly.

Než to uděláte, možná budete chtít vytvořit seznam všech doplňků, které máte ve své aktuální instalaci Kodi. Tímto způsobem budete moci vše znovu nainstalovat.

Nejlepší způsob, jak zobrazit seznam vašich aktuálních doplňků, je začít z domovské obrazovky Kodi a kliknout Doplňky v levém panelu.

Dále musíte kliknout Moje doplňky .

Tím se zobrazí nabídka typů doplňků. Zvláště zajímavé jsou Inzerát d-on úložiště , P rogram doplňky a V ideo doplňky sekce. Je na vás, abyste se rozhodli, zda chcete ručně zkopírovat názvy všech doplňků nebo udělat nějaké snímky obrazovky. Jen se ujistěte, že máte seznam.

Před přeinstalací Kodi od začátku se také ujistěte, že jste přejmenovali nebo odstranili složku uživatelských dat. Pokud tak neučiníte, riskujete, že ji vaše nová instalace Kodi použije, spolu s čímkoli, co způsobilo její selhání.

A když přeinstalujete své doplňky, ujistěte se, že je nainstalujete jeden po druhém a po každém restartujte Kodi. Tímto způsobem, jakmile nainstalujete doplněk, který způsobil pád vaší instalace, můžete restartovat proces instalace od začátku a vynechat vadný doplněk.

Několik tipů, jak zabránit haváriím

Zakázat automatické aktualizace

Jak jsme vysvětlili, po aktualizaci doplňků dochází k mnoha selháním spuštění Kodi; někdy k těmto aktualizacím dochází bez našeho vědomí a ve chvíli, kdy je nejméně očekáváme. Nejlepší způsob, jak tomu zabránit, je řídit proces aktualizace sami. To znamená, že musíte zakázat automatické aktualizace. Je to poměrně snadné, stačí provést následující kroky:

Na domovské obrazovce Kodi klikněte na Nastavení Ikona. Je to ten, který připomíná malé ozubené kolečko v levé horní části obrazovky.

Dále klikněte Nastavení systému a na stránce nastavení systému klikněte na Doplňky na levém panelu.

Klikněte na první řádek, ten, který říká Aktualizace . Zobrazí se dialogové okno pro výběr, ze kterého si můžete vybrat jednu ze tří možností.

Doporučujeme zvolit druhou možnost: Upozornit, ale neinstalovat aktualizace . Tímto způsobem budete vědět, kdy jsou aktualizace k dispozici, ale stále si budete moci vybrat, kdy je chcete nainstalovat.

Restartujte Kodi po každé instalaci a/nebo upgradu doplňku

Dalším osvědčeným postupem, který vám pomůže rychle identifikovat příčinu selhání Kodi Startup, je zvyk restartovat Kodi hned po instalaci jakéhokoli nového doplňku, repo, sestavení atd. nebo po aktualizaci jakéhokoli stávajícího.

Nemusí to zabránit Kodi v havárii, ale umožní vám to rychle zjistit, co způsobilo havárii. Jak jsme již řekli, většina pádů je způsobena některými změnami.

Závěr

Přestože selhání spuštění Kodi může mít několik různých příčin, prošli jsme ty hlavní a vysvětlili, jak obvykle můžete najít příčinu selhání a opravit je. Bohužel jsme byli schopni pouze poškrábat povrch, existuje příliš mnoho příčin nehod, než abychom je zde všechny vyjmenovali. Ale řekli jsme vám o nejběžnějších, těch, které jsou nejčastěji zmiňovány na internetových fórech o Kodi.

Už se vám někdy stalo, že došlo k selhání spuštění Kodi? Podařilo se vám najít její příčinu a opravit ji? Podělte se s námi o své zkušenosti pomocí komentářů níže. Rádi nasloucháme našim čtenářům a dozvídáme se o jejich osobních zkušenostech.

Jak začít s Procreate pro iPad Pro Předchozí Článek

Jak začít s Procreate pro iPad Pro

Jak vypnout rychlé přidání na Snapchat pro váš účet Čtěte Více

Jak vypnout rychlé přidání na Snapchat pro váš účet